Ana Sayfa / Genel / Allah Yazılı Pırlanta Modeller

Allah Yazılı Pırlanta Modeller

Allah yazılı pırlanta modeller, hassas olunan din inancına uygun modeller arasındadır. Dini motifler takı sektöründe ağırlıkla işlenen modeller arasında yer almaktadır ve genel olarak İslam dinine mensup kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bu motifler özellikle kolye şeklinde tasarlanmaktadır. Işıltılı görünümleri ile dikkat çeken Allah yazılı pırlanta takılar, en özel armağanların arasında yer almaktadır. Ayrıca bu takıları kadınlar da kendilerine almaktadır. Her tür kıyafetle takılabilen pırlanta aksesuarlar, tüm renklere de uyumludur. Takılarda Allah adının yazılı olması da dinen sakınca oluşturmamaktadır. Ayrıca böyle bir kolyeyi imal etmek ve satmak da sakıncalı değildir. Ayrıca Allah yazılı kolyeyi kadın ve erkek de takabilmektedir.

Allah Yazılı Pırlanta Modeller Korunmalıdır

Allah Yazılı Pırlanta Modeller2

Allah yazılı pırlanta modeller kullanırken saygı gösterilmesi gerektiği ifade edilmektedir. Bu takıları taşıyan kişilerin zorunlu olmadıkları sürece banyoya girerken çıkarmaları tavsiye edilmektedir. Zaten pırlanta takılarla birlikte duş alınmaması gereklidir. Sabun ve benzeri temizleyicilerin pırlantalarda mat bir görünüme neden olacağı belirtilmektedir. Ayrıca tuvalet ihtiyacının giderilmesi için içeriye girildiğinde de koruma altına alınması ya da kapalı halde bulunmasının da doğru olduğu belirtilmiştir. Dini düşüncelerle her şekilde korunması gerektiği ifade edilen Allah yazılı pırlanta takıların normal şartlarda da korunması gereklidir. Pırlanta çizilmez bir taştır ancak iki pırlantanın birbirine değmesi, üzerlerinde çiziklerin oluşmasına neden olmaktadır. Pırlanta elmasın kesilmesiyle oluşmaktadır ve bir elması bir başka elmas kesmekte veya çizmektedir.

Taşın Kesimine Dikkat Edilmeli

Allah yazılı pırlanta modeller satın alınırken taşın kesim kalitesine de dikkat edilmelidir. İyi kesimli bir pırlantanın ışıltısı çok fazladır. Kesim, pırlantanın karat ağırlığını belirleyici faktörlerin arasındadır. Ayrıca taşın berraklığı ve rengi de önemlidir. İçeriğinde karbon izlerinin olmadığı bir pırlantanın değeri, bu izlerin görüldüğü pırlantadan daha değerlidir. Aynı şekilde renksiz pırlantanın fiyatı da çok daha yüksektir ve bu özellikteki taşlar çok nadir görülmektedir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir