Ana Sayfa / Genel / Anneler Günü Ne Zaman?

Anneler Günü Ne Zaman?

Anneler günü ne zaman sorusu sık sorulardan biridir. Bu özel gün, her yıl aynı tarihe denk gelmemektedir. Çünkü bu gün, her yıl mayıs ayının ikinci pazarında kutlanmaktadır ve bu nedenle tarih olarak değişmektedir. Anneler günü, anneleri onurlandırmak için dünyadaki hemen her ülkede kutlanmaktadır. Anneler günü geleneği ABD’li Anna Jarvis’in girişimleri sonucu kutlanmaya başlamıştır. Genç Jarvis annesini kaybetmenin acısını unutamamış, bu nedenle de her yıl annesinin ölüm yıldönümünde yaşadığı tarifsiz acıyı çevresindekilere hissettirmiştir. Annesinin bir ölüm yıldönümünde çevresindekileri toplayarak anneler günü olmasını istediğini söylemiş, bu görüşünün kabul edilip edilmediğini sormuştur. Düşüncesinin herkes tarafından kabul edilmesinin ardından mayıs ayının ikinci Pazar günü anneler günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Bu kutlama ABD Kongresi’nde de tartışılmış ve ülke çapında kutlanmasına karar verilmiştir.

2016 Yılında Anneler Günü Ne Zaman?

anneler günü ne zaman2

2016 yılındaki anneler günü ne zaman diye sorulduğunda 8 Mayıs olduğu görülmektedir. 2017 Anneler Günü 14 Mayıs’ta, 2018 Anneler Günü 13 Mayıs’ta, 2019 Anneler Günü 12 Mayıs’ta, 2020 Anneler Günü ise 10 Mayıs’ta kutlanacaktır. Anneler hayattaki en değerli varlıktır ve bu eşsiz varlık da en özel hediye ile onurlandırılmalıdır. Anneler günü hediyesi olarak da bir çift pırlanta küpe tercih edilebilmektedir. Pırlanta küpe, asil olan annelere daha bir asalet katmaktadır. Pırlantanın eşsiz ışıltısının, annelerin ışıltısıyla birleştiğinde ortaya muhteşem bir görüntü çıkmaktadır. Bunun yanı sıra pırlanta yüzüklerle de bu özel güne daha büyük anlam katmak mümkündür. Eski çağlarda kraliçelerin kullandığı, gücü simgeleyen pırlanta yüzükler, annelere kraliçe olmayı hissettirmenin en önemli yoludur.

Birbirinden Şık Anneler Günü Hediyeleri

Anneler günü ne zaman sorusunu sorup hediye araştırmaları yapıldığında, mücevher markaların online alışveriş sitelerinin ziyaret edilmesi tavsiye edilmektedir. Güvenli alışveriş avantajı sunan mücevher markaları, birbirinden şık anneler günü hediyeleri sunmaktadır.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir