Ana Sayfa / Genel / Anneme Hediye

Anneme Hediye

Anneler günü, her yıl mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan özel bir gündür. Bu günde annelere hediye alınması da geleneksel bir hale gelmiştir. “Anneme hediye” için mücevher sektörü de birbirinden özel tasarımlar hazırlamaktadır. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kullanan bu günde alınan en özel hediyeler arasında da pırlanta kolye, pırlanta küpe, pırlanta yüzük ve pırlanta bileklik gibi birbirinden farklı takılar yer almaktadır. Anneler günü geleneği, antik Yunana dayanmaktadır. Yunan mitolojisinde pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olarak görülen Rhea onuruna yıllık ilkbahar festivali kutlamaları düzenlenmiştir. Antik Romalılarda da ilkbahar festivalleri kutlanmıştır. Bu gestival, İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinde başlamıştır ve “Ana tanrıça Kibele” onuruna düzenlenmiştir.

‘Anneme Hediye’ Seçenekleri

anneme hediye2

Anneme hediye seçenekleri arasında günümüzde pırlanta inci kolye tercih edilebilmektedir. Dünyadaki en özel varlık olan annelere armağan edilen özel takıların arasında yer alan bu kolye, eşsiz bir zarafeti sunmaktadır. Masumluğun ve saflığın simgesi olan inci tanesi,  pırlantanın ışıltısıyla birleşmekte ve muhteşem bir görüntü sunmaktadır. Bu yılki anneler gününde pırlanta inci kolye hediye edilerek muhteşem görüntünün yaşatılabilmesi mümkündür. Pırlanta melek kolye de anneler günü için alınabilecek hediyeler arasındadır. Melek saflığın sembolüdür. Anne sevgisi de en saf sevgilerin başındadır. Ayrıca melek figürü iyiliği ve masumiyeti simgelemektedir. Böylesine anlamlı bir melek kolye, annenin vazgeçilmez takısı olabilmektedir.

Pırlanta Sonsuzluk Kolye

Pırlanta sonsuzluk kolye de “anneme hediye edilen mücevherlerin arasındadır. Bu kolye, sonsuz sevginin anneye gösterilmesini sağlamaktadır. Mükemmel bir hediye seçeneği arasında yer alan sonsuzluk kolyesi, pırlanta ile şekillendiğinde çok daha özel bir anlam kazanmaktadır. Pırlanta sonsuzluk kolyesi, anneye verilen önemi ve sevginin özeliğini ifade etmektedir. Bunun için tek yapılaması gereken, mücevher markalarının tasarımları arasından bir pırlanta sonsuzluk kolyesi hediye edilmesidir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir