Ana Sayfa / Genel / Beştaş Yüzük Modelleri

Beştaş Yüzük Modelleri

Beştaş yüzük modelleri, birlikteliğin beşinci yılının dolmasından sonra alınması gerektiği belirtilirken, yıldönümü, doğum hediyesi ya da evlilik teklifi yüzüğü olarak da tercih edilebilmektedir. Beş pırlanta taşla şekillenen bu yüzükler, son derece şık bir görünüme sahiptir. Maddiyattan çok manevi değeri olan bu yüzüklerin, ilişkilerdeki ciddiyeti sembolize etmektedir. Evlilik teklifinde de tercih edilen beştaş pırlanta yüzük modelleri, yıllarca sürecek bir sevginin ifade ediliş biçimidir. Bu pırlanta yüzükler, sevgiliye verilebilecek en güzel hediyelerin arasında yer almaktadır. Alyans olarak da kullanılan bu yüzükler, son derece gösterişli bir görünüme sahiptir. Bu yüzüklerdeki her taşın bir anlamı vardır. Aşk, sadakat, mutluluk, huzur ve bereketi sembolize eden beştaş yüzükler, düz bir alyans yerine tercih edilmekte ve ömür boyu kullanılabilmektedir.

Beştaş Yüzük Modelleri, Her Tür Kıyafetle Kombin Edilebilir

beştaş yüzük modelleri2

Beştaş yüzük modelleri, günlük kıyafetlerden iş ve gece davetlerine kadar giyilen her tür giysiyle kombin edilebilme özelliği ile bilinmektedir. Işıltılı bir görünüme sahip olan bu yüzükler, büyüyen aileyi de temsil etmektedir. Maddi açıdan tektaş yüzüklere göre fazla olan beştaş pırlanta yüzük modelleri, hediye edilen insanın değerinin yıllar geçtikte değerinin arttığını da belirtmektedir. İlişkilerin yanı sıra anneler gününde en değerli varlık olan annelere de hediye edilen bu yüzükler, anneye olan sevginin sonsuz ve büyük olduğunu göstermesi bakımından da önemlidir. Nişan alyansı olarak da kullanılan bu yüzükler, evliliğe giden yolun en anlamlı hediyesi olmaktadır.

Alınan Tektaşın Modeline Yakın Olmalı

Beştaş yüzük modelleri arasından seçim yapılırken önceden alınmış olan tektaş yüzük modeline yakın olmasına özen gösterilmesi tavsiye edilmektedir. Pırlantanın gösterişini artıran bu yüzüklerdeki karat ağırlığı, beştaşın toplam karat ağırlığını ifade etmektedir. Örneğin 1,00 karatlık bir ağırlığa sahip olan beştaş yüzükteki her bir taş 0,20 karattan meydana gelmektedir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir