Ana Sayfa / Elmas / Değerli Taşların En Güzeli Elmas 2

Değerli Taşların En Güzeli Elmas 2

Elmaslar asırlardır insanların vazgeçemediği madenlerden bir tanesi olmuştur. En uygun pırlanta alyans ve tektaş fiyatları, son zamanlarda arama motorlarında en fazla arananlardan bir tanesi. İnsanlar aşklarını ve bağlılıklarını sevdikleri kişilere sunarken tek taş yüzük modelleri arasından en güzeli seçiyor ve sunuyor.

Elmasın milyarlarca senesi bulan ve son geldiği noktada size vereceğimiz ekonomi haberleri ile de değerinin nereye geldiğini göreceğiniz elmas nasıl bulunuyor hiç düşündünüz mü? Bugün bizlere en uygun tek taş yüzük fiyatları yazdıran, bağlılığın ve aşkın simgesi olan pırlantanın bizlere geliş hikayesi hayli eskilere dayanıyor. Bu tarihi öğrenmemiz için 3000 sene öncesine Hindistan’a kadar uzanmamız gerekiyor zira ilk elmas madenciliği bu topraklarda yapılmıştır. Günümüzde bir hayli çağdaş yol kullanılsa da elmasın bize erişmesi çok zahmetli yollardan olmaktadır. Sizlere yalnızca şu küçük örneği versek sanırım ne kadar zahmetli bir yolculuğun ürününün bugün neden ışıltının biricik simgesi olduğunu izah etmiş oluruz. Tek bir elmasın bulunabilmesi için tamı tamına tam bir hanesi dolduracak kadar bir toprağın elenmesi gerekiyor. Tüm madenler için eşsiz bir mücadele veriliyor fakat elmasın dünyanın dört bir yanına dağılmasından dolayı ele geçirilmesi hep çok zor oluyor. Elde edildiği zaman çok azı işlenip pırlanta olacak nitelikte olabiliyor.

Gelelim bu eşsiz madenin sanatla buluşma hikayesine. Sanatın tüm alanlarında olduğu gibi elmasın pırlantaya dönüşme hikayesi yüksek sabır isteyen bir süreç. Daha önceki vakitlerde kesilmeden montürün üzerine yerleştirilen elmas, vakit içerisinde sanatkarların onu daha parlak göstermek istemesinden doğan istekleri doğrultusunda işlemler görmüş ve sabırla kesilme ve cilalama işlemleri gerçekleştirilmiştir. Günümüzde ise bu yöntemlerin hiçbiri kullanılmamaktadır. Şimdilerde ise elmasın tüm işlemleri bilgisayar ile gerçekleştirilmektedir.

Pırlanta özellikleri itibari ile muhteşem bir taştır. Sirius Pırlanta web sitesinde en güzel mücevherleri bulabilirsiniz.

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Değerli Taşların En Güzeli Elmas 3

Değerli taşların en güzeli elmas yazı dizimizin üçüncü ve son bölümü ile karşınızdayız. Elmas bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir