Ana Sayfa / Elmas / Değerli Taşların En Güzeli Elmas 3

Değerli Taşların En Güzeli Elmas 3

Değerli taşların en güzeli elmas yazı dizimizin üçüncü ve son bölümü ile karşınızdayız. Elmas bir şekilde hayatımız içerisine dahil oluyor ve daima olmaya da devam edecek gibi görünüyor. Görkemin, şıklığın ve aşkın en önemli simgesi olan elmas bir şekilde hayatımız içerisinde kalacak gibi. Pırlanta kolye, pırlanta bileklik ya da tek taş yüzük olarak sürekli hayatımızın içinde bir yerde.

Elmasın yaşı kadar uzun olunca hakkındaki hikayelerde o kadar fazla oluyor. Her kültürde her yerde elmas farklı bir hikayeye sahip. Elmasın günümüzde muhteşem güzellikte mücevherler haline dönüşmesinin arkasında onun binlerce hatta milyonlarca yıldır süre gelen büyük hikayesi yatıyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi her medeniyet elmas ile farklı bir hikayeye sahip. Hintliler elması kötülüklerle savaşan talih taşları olarak görürken Yunanlılar ise tanrının göz yaşları olarak görmüştür. Romalılarda ise elmas yıldızlardan kopan bir taş olarak görülmüş. Kimi kültürlerde ise önemli bir bilgelik taşı. Eski dönemlerde görkemli krallar daima gücün önemli bir sembolü olarak elmasa sahip olmuşlardır.

Pırlanta sonsuzluktan günümüze uzanan bir parça, her zaman öyle olmaya da devam edecek. Bu sebeple ki özel günlerde eşsiz bir armağan vermek isteyen insanların vazgeçilmezi oluyor. Manası her zaman çok özel olan pırlanta bağlılığın ve sevginin simgesi olarak sunulurken yüzleri güldürmeye devam ediyor.

Her elmasın değişik kristal yapısının olması ile her pırlanta çalışması eşsiz bir sanat yapıtına dönüyor. Art Market Research’ten alınan verilere dayanan yeni bir araştırma raporunda belirttiği üzere, son senelerde sıralamaya hâkim olan klasik otomobillerin değerindeki % 2’lik bir artış elmasın değerindeki %49’luk artış ile yarışamayacak nitelikte. Pırlanta konusunda en yeni haberler ile tekrar beraber olacağız.

Sirius Pırlanta tek taş yüzük modelleri arasından sevdiğiniz kadına en güzelini seçin. Unutmayın aşk bekletmeye gelmez.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Değerli Taşların En Güzeli Elmas 2

Elmaslar asırlardır insanların vazgeçemediği madenlerden bir tanesi olmuştur. En uygun pırlanta alyans ve tektaş fiyatları, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir