Ana Sayfa / Genel / Elmas Kolye

Elmas Kolye

Birbirinden farklı tasarımlarla şekillenen elmas kolye modelleri, kadınların boyunlarını süsleyen en önemli ve en değerli aksesuarların arasında gelmektedir. Bu kolyeler, kadın şıklığını göz alıcı ışıltısı ile tamamlamaktadır. Özellikle özel davetlerin vazgeçilmez aksesuarları arasında bulunan elmas kolyeler, her tür kıyafetle kullanılabilmektedir. Elmas kolyelerin kalitesini belirleyen en önemli unsursa rengidir. Kolyelerde kullanılan elmas ne kadar renksizse o kadar değerlidir ancak renksiz elması bulmak zordur. Ayrıca ender de olsa sarı, mavi, pembe ve kırmızı elmas kolyeler bulunabilmektedir. Elmaslar birbirine benzememektedir. Dolayısı ile kadının boynunda ihtişamla parıldayan elmasın benzeri bulunmamaktadır. Elmas kolyenin berrak olması da daha değerli olmasını sağlayan en önemli etkendir. Milyonlarca yılda oluşan elmasın içine karışan minerallerin sayısının yanı sıra büyüklüğü ve renginin az olması, elmas kolyenin o kadar değerli olduğunu göstermektedir. Az iz bulunan elmas, ışığı da o oranda iyi yansıtmaktadır.

Elmas Kolye Çok İyi Korunmalı

Elmas Kolye2

Elmas kolyenin ağrılığı, karat ile ölçülmektedir ve elmas kolye ne kadar ağırsa o kadar değerlidir. Ancak karat ağırlığının ağır olması, her zaman en değerli elmas olduğu anlamına gelmemektedir. Elmasın kesimi, berraklığı ve rengi de iyi kalitede olmalıdır. Bu özellikler kaliteli olduğunda takılan kolye en değerli takıdır. Elmaslar çok serttir ancak bu sertlikleri kırılmayacağı anlamına gelmemektedir. Elmaslar birbiri ile temas ettiğinde çizilebilmekte, hatta kırılabilmektedir. Bu nedenle elmas takılar çok iyi korunarak saklanmalıdır. Elmas kolyeler düğünler ve davetler gibi tüm özel anlarda ışıltılı görünümleri ile kadınların göz kamaştırıcı olmasını sağlamaktadır.

Mücevherler Kapalı Yerde Fazla Kalmamalı

Elmas kolye kullanırken güçlü klorlu çamaşır suyu ile temas ettirilmemesine dikkat edilmelidir. Bu, elmasa zarar vermemekte ancak renginin matlaşmasına neden olabilmektedir. Elmas gibi değerli mücevherler korunurken kağıt bir mendile sarılarak kese içinde ya da plastik torbada saklanmalıdır. Ayrıca değerli taşların uzun süre kapalı bir yerde bırakılmaması, zaman zaman hava alması sağlanmalı ve kullanılmalıdır. Çünkü mücevherlere ten teması gereklidir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir