Ana Sayfa / Değerli Taşlar / Elmas Tektaş

Elmas Tektaş

Evlilik teklifi sırasında sunulan yüzüklerin arasında elmas tektaş modelleri de bulunmaktadır. Ayrıca bu yüzükler doğum günü, evlilik yıldönümü, sevgililer günü, anneler günü gibi özel günlerin de en önemli hediyelerinin arasında gelmektedir. Elmas taşıyan kişinin doğa dışı güçlere sahip olacağına da inanılmıştır. Özellikle eski çağlarda savaşa giden kralların zırh ve kılıçlarında elmaslar bulunmaktadır. Bunun nedeni, elmasın kendilerini düşmandan koruyacağına inanmalarıdır. Antik çağlardan günümüze kadar aşkın sembolü olan elmas, orta çağlarda elit bir kesimin tutkusu olmuş ve sadece bu kesim tarafından kullanılmıştır. Afrika’da yeni elmas madenlerinin bulunmasının ardından elmas halk arasında da yayılmaya başlamıştır,. Elmasın çoğalmasıyla birlikte de talep artmış, bu nedenle de elmasın kesimi, şekli, rengi ve büyüklüğü daha da önem kazanmıştır.

Elmas Tektaş Yüzükler Sonsuz Aşkın Simgesi

Doğadaki en sert ve en ender taşlardan biri olan elmasla tasarlanan tektaş yüzükler, sonsuz aşkın simgesi olarak evlilik teklifi sırasında gelin adaylarına sunulmaktadır. Elmasın özel kesim teknikleriyle elmas tektaş yüzüğe dönüşmesi sonucu mücevher markaları da bu modellerin satışına başlamıştır. Markalar, farklı tasarımlarla şekillenen bu yüzükleri, zaman zaman düzenledikleri kampanyalar sonucu uygun fiyatlarla kadınların beğenisine sunmaktadır. Böyle bir yüzüğe de kadınların hayır deme şansları da pek yoktur. Çünkü elmas yüzükler ışıltılı bir ve son derece şık bir görünüme sahiptir. Elmas taşlı tektaş yüzükler satın alınırken markalı olmasına, ayrıca sertifikalarının bulunmasına dikkat edilmelidir. Mücevher markalarının satış noktalarında gerçek elmas yüzükler satılmaktadır ve hepsinin de sertifikası bulunmaktadır. Ayrıca bu yüzüklerin internet üzerinden satın alınması da mümkündür.

Etiketteki Rakamın Önemli Kısmı Elmas

Elmas tektaş yüzük alırken, etiket üzerinde yer alan rakamın önemli bir kısmını elmasın oluşturduğu bilinmelidir. Ancak mücevher satış noktaları haricindeki yerlerde satılan elmas yüzüklerde bir miktar fiyat farkının olabileceği düşünülmelidir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünya Tarihinde Değerli Taşlar

İnsanlar tarih boyunca, zarif ve değerli taşlara çok büyük önem vermiştir. Hem maddi değeri hem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir