Ana Sayfa / Genel / Elmas Yüzük

Elmas Yüzük

Elmas, göz kamaştırıcı bir güzelliği olan, geçmiş yıllarda soyluluk sembolü olarak nitelendirilen en değerli ve en sert madendir. Elmas yüzük modelleri de göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahiptir. Maddi olarak yüksek değerle olan elmas, işçilik kalitesi ile de en pahalı taşların arasında gelmektedir. Bu nedenle de taklit ürünü en fazla olan takıların başındadır. Taklitleri de yüksek fiyattan alıcı bulabilmesine karşın kesinlikle elmasın yerini tutması söz konusu değildir. Taklit elmas yüzüğün satın alınmaması için dikkatli bir inceleme yapılması gereklidir. Elmas yüzüklerin arasında seçim yapılırken öncelikle kesim özelliğine dikkat edilmelidir. Kesim özelliği, ışığı kaliteli bir şekilde yansıtmasını sağlamakta, bu da taşın parlak görünmesini sağlamaktadır. Ancak kesim kalitesinin düşük olmasının da gerçek bir elmasın mat görünebilmesine neden olduğu bilinmelidir. Kaliteli kesime sahip olan elmaslar parlak bir görüntüye sahip olurken, kesim kalitesi düşük olan elmaslarda bu parıltı olmamakta, ayrıca fiyat olarak da diğerinden daha düşük olmaktadır.

Elmas Yüzükte Alırken Gökkuşağı Renkleri Görünmeli

Elmas Yüzük2

Elmas yüzük satın alırken elmasın ağırlığı veya rengini bilmek gereklidir. Renksiz ve berrak görünen bir elmas yüzüğün içindeki renkleri geri yansıtması mümkündür. Elmas yüzükte gökkuşağı renkleri görünüyorsa, seçilen taşın gerçek taştır. Elmas renkleri ne kadar az yansıtırsa taşın değeri o oranda düşmektedir. Elmasla tasarlanan yüzük modellerindeki taş rengi, açıktan koyuya doğru sıralanmaktadır. Bu nedenle elmastan tasarlanan ürünleri satın almadan önce renk skalasına dikkat edilmelidir. Böylece gerçek bir elmasla şekillenen yüzüğün alındığına emin olmak mümkündür. Takıların üzerinde bulunan elmasın değeri, verilen fiyatla doğru orantılı olmalıdır. Takının fiyatı yüksekse elmasın gerçek olma ihtimali artmaktadır.

Mücevher Satıcıları Gerçek Elmas Bulundurur

Tamamen gerçek taşla tasarlanan elmas yüzük modellerini mücevherciden satın almak en doğru yöntemdir. Markalı mücevher tasarımcılarının tasarladığı tüm takılardaki taşlar gerçektir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir