Ana Sayfa / Değerli Taşlar / Elmas Yüzük

Elmas Yüzük

Elmas, dünyada nadir bulunan ve en sert olan taşlardan biridir. Nadir bulunması nedeniyle de son derece değerlidir. Elmas yüzük modelleri de bu nedenle diğer yüzüklere göre daha yüksek fiyattan satılmaktadır. Elmas çeşitli işçilik özellikleri ilave edildiğinde de en pahalı taşlardan biri olabilmektedir. Bu nedenle taklitleri de yüksek fiyattan satılabilmektedir. Ancak taklidin gerçeği kadar kaliteli olmadığı bilinen bir gerçektir. Gerçek bir elmas ışığı çok daha fazla yansıtır ve bu nedenle de çok daha parlaktır. Ancak taklit elmasların sayısı fazla olduğu için elmas yüzükler alınırken dikkat edilmelidir. Elmas bir yüzük satın alınırken bazı kurallara dikkat edilmelidir. Yüzük için kesilen elmas şekli, taşın gerçek olup olmadığının anlaşılmasını sağlayabilmektedir. Kesim kalitesi ışığın daha fazla yansımasını ve parlaklığının çok daha fazla olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle ilk dikkat edilmesi gereken özellikler budur. Kesim kalitesi düşük olan gerçek bir elmasın mat görüleceği de unutulmamalıdır.

Elmas Yüzük Gökkuşağı Renklerini Yansıtır

elmas yüzük2

Elmas yüzük alırken mat görünüme sahip olan gerçek taşların fiyatı, parlak görünen taşlara göre daha düşüktür. Elmasların gerçek olup olmadığını anlamanın bir başka yolu da rengini ve ağırlığını bilmektir. Elmas bir yüzük renksiz ve berrak görünse de içindeki renkleri geri yansıtmaktadır. Gerçek elmas taşlı bir yüzükte gökkuşağı renkleri görülmektedir ve bu renkler yansıyorsa seçilen taşın gerçek olduğu kesindir. Renkler ne kadar az yansırsa elmasın gerçek olmadığı ya da değersiz olduğu bilinmelidir. Elmasla şekillenen yüzüklerde taşın rengi açıktan koyuya doğru sıralanmaktadır. Bu nedenle renk skalasına dikkat edilmelidir.

Mücevher Markalarında Garantili Satış

Gerçek elmas bir yüzüğün garantili olarak satın alınabileceği en önemli adres de mücevher markalarının satış noktalarıdır. Markalar, elmas yüzükleri sertifikası ile birlikte sunmaktadır. İnternet üzerinden verilen elmas yüzük siparişlerinin de mücevher markalarının online satış siteleri olmasına dikkat edilmelidir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünya Tarihinde Değerli Taşlar

İnsanlar tarih boyunca, zarif ve değerli taşlara çok büyük önem vermiştir. Hem maddi değeri hem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir