Ana Sayfa / Değerli Taşlar / Elmas Yüzük Fiyatı

Elmas Yüzük Fiyatı

Elmas, dünyanın en değerli ve hemen her katın tarafından beğenilen bir taştır. Eski çağlarda asaletin simgesi olan ve bu nedenle kraliçeler tarafından kullanılan elmaslar, günümüzde her kadın tarafından kullanılabilen aksesuardır. Yüzük, küpe, kolye, bileklik ve gerdanlık gibi farklı şekillerde tasarlanan bu takılar arasında elmas yüzük fiyatı da taşın ağırlığına, berraklığına, rengine ve kesimine göre farklılık göstermektedir. Ancak diğer takılara oranla yine de fiyatı yüksektir. Hal böyle olunca da piyasada taklit ürünlerin olması kaçınılmaz bir gerçektir. Elmas yüzük alınırken gerçek olup olmadığını anlamak için çeşitle yöntemler bulunmaktadır. İlk bakılacak özellik de elmastaki karbon izleridir. Sahte ya da sentetik elmaslarda bu izlerin yer alması mümkün değildir. Çünkü karbon izleri doğanın ayak izleridir. Bir kağıda kurşun kalemle çizgi çizilip üzerine de elmas yerleştirildiğinde, çizginin görülmemesi gereklidir. Çizgi görünüyorsa bu taş elmas değildir.

En Doğru Elmas Yüzük Fiyatı Mücevher Markalarında

elmas yüzük fiyatı2

Elmas taşın çizilmesi mümkün değildir ancak bu hiç çizilmeyeceği anlamına gelmemektedir. Çünkü bir elması bir başka elmas çizebilmekte hatta kesebilmektedir. Zaten elmasa şekil verilirken kullanılan kesim aleti elmastandır. Bu nedenle elmas takılar muhafaza edilirken birbirinden ayrı bir şekilde konulmalıdır. Elmas yüzük fiyatı araştırılırken ürünü sertifikası ile satan yerlere bakılmalıdır. Bunlar da mücevher markalarının satış noktalarıdır. Çünkü elmas bir mücevherdir ve bir mücevherin de mücevher satış noktasında satılması normaldir. Başka adreslerden alınan elmas yüzük modellerinin sentetik ya da taklit olması ihtimali fazladır. Ayrıca laboratuvar ortamında elde edilen bir ürünün de olduğu, bunun da gerçek elmastan ayırt edilmesinin zor olduğu bilinmelidir. Ayrım ancak uzman kişiler tarafından yapılabilmektedir. Mücevher markaları böyle taşların satışını yapmamaktadır.

Online Alışverişe Dikkat

İnternet ortamında elmas yüzük fiyatı araştırılırken de mücevher markalarının online alışveriş siteleri incelenmelidir. Bu sitelerde satılan tüm elmas yüzük modelleri gerçek elmastan tasarlanmıştır.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünya Tarihinde Değerli Taşlar

İnsanlar tarih boyunca, zarif ve değerli taşlara çok büyük önem vermiştir. Hem maddi değeri hem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir