Ana Sayfa / Genel / Elmas Yüzük

Elmas Yüzük

Elmas yüzük, dünyadaki en sert ve en değerli taş olan elmastan tasarlanmıştır ve en özel hediyelerin arasında gelmektedir. Elmasla kesilip şekillendirilen bu yüzükler, özel günlerin en anlamlı ve en değerli armağanıdır. Evlilik teklifi, evlilik yıldönümü, doğum günü ve diğer bütün özel günlerde hediye edilebilen bu anlamlı yüzük, ışığı çok iyi kırmasından dolayı ışıltılı bir görünüme sahiptir. Farklı taşların birleşimi ile de tasarlanabilen bu yüzüklerdeki elmasın 12 yüzlü ve kübik kristal bir yapıya sahip olanları da bulunmaktadır. Kristallerin rengi ise beyaz, kahverengi, siyah ya da renksiz olabilmektedir. Ancak her 10 bin karbon atomu başına sadece bir adet yabancı atom bulunmaktadır. Doğal bir elmasta 100 bin atom başına bir adet tane yabancı atomun bulunması da mümkündür.

Elmas Yüzük Nasıl Temizlenir?

Elmas Yüzük2

Elmas yüzük modelleri tartılırken ağırlık birimi olarak karat kullanılmaktadır ve bir karat 200 miligrama eşittir. Elmasın özellikleri değerli bir mücevher olmasını sağlamaktadır. Işığı renklere göre ayırma yeteneği çok fazla olan elmasın ısı iletkenliği son derece yüksektir. Elmas yüzüklerin düzenli olarak temizlenmesi önemlidir. Profesyonel bir bakım yapılması, elmas yüzüğün uzun süreli kullanılmasını ve ışıltısını kaybetmemesini sağlamaktadır. Mücevher temizleme sıvısıyla temizlenen elmas yüzükler, sıvının üzerindeki temizleme talimatları uygulanarak eski ışıltısına kavuşmaktadır. Yumuşak bir sıvı deterjanla da elmas takıların temizlenmesi mümkündür. Bunun için yüzük yumuşak sıvı deterjanla köpürtülen ılık suyun içine daldırılmalı ve yumuşak bir diş fırçası kullanılarak köpüğün içinde hafifçe fırçalanmalıdır. Sonrasında da bir süzgeç üzerine koyarak ılık su ile durulanması ve ardından kağıt havlu ya da benzer bir malzemeyle kurulanması gerekmektedir.

Markalı Olmasına Dikkat Edilmeli

Elmas yüzük satın alırken sertifikaya dikkat edilmelidir. Sertifika ile elmasın gerçek olup olmadığı kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Ayrıca elmas yüzüklerin markalı olmalarına da dikkat edilmelidir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir