Ana Sayfa / Elmas / Elmaslar Sonsuza Kadar Yaşamaya Devam Eder Mi?

Elmaslar Sonsuza Kadar Yaşamaya Devam Eder Mi?

Acaba milyonlarca, milyarlarca yıl sonrasında bile elmaslar hala aynı görünebilir mi? Bu muhteşem taşa zaman içerisinde ne olur?

Kolombiya Eyaletinde yer alan Lamont-Doherty Dünya Gözlemevinde yardımcı araştırmacı olarak çalışmakta olan George E. Harlow, elmasın geçireceği yılların nerede olduğuna bağlı olarak değişeceğini dile getiriyor.

Özellikle sekiz yüzlü olarak adlandırılmakta olan sekiz tarafı olan kristallerin milyarlarca yıldan bu yana var olabileceğini ve içermiş olduğu mineraller sebebi ile bu sürenin hesaplanmasının mümkün olduğunu ekliyor.

Dr. Harlow ‘’Dünya her zaman hareket halinde ve dinamik bir hayli elmasta buna bağlı olarak ezilmeler yaşansa da deforme olmalarının hemen sonrasından yeniden kristalize olarak varlıklarını sürdürebilirler.’’

Bugün elmas, işlenerek pırlanta yüzük oluyor ve hayalleri süslüyor. Pırlanta alyans ya da tektaş ücretleri işlenen elmasın kesimine, temizliğine, rengine ve ağırlığına göre çok farklılık gösterebiliyor. Ve hem kendisi almak isteyenlerin hem evlilik önerisi öncesi birçok kişinin alınacaklar listesinde üst esnasında var olmayı sürdürüyor. Size uygun pırlanta yüzük ücretleri içinse Sirius Pırlanta internet sitesinde çok fazla seçeneği inceleyebilirsiniz.

Dr.Harlow. “Kristalin iç düzlemleri birbirine geçmişken, kristallerin atom yapısı eksik olduğu için küçük boşluklar oluşabilir. Bu boşluklardan kahverengi veya pembe bir renk oluşabilir hem de çok nadir bulunan kırmızı elmaslara eşit boyutlarda ki oyuklar kapı aralamaktadır.”

Dünya var olduğundan beri bulunan elmas endüstriyel anlamda da sert malzemeleri delme ve kesme işlemlerinde kullanılmaktadır. Bu değerli taşın bulunması için gösterilen çaba 2800 yıl kadar öncesine dayanıyor. Jeologlar elmasın Dünya’nın çok farklı bölgelerinde bulunabildiği ve bir elmasa ulaşabilmek adına bir kamyon dolusu kumun aradan çıkarılması gerektiğini belirtiyor.

1 karat pırlanta alarak torunlarınızın torunlarına bile bırakacağınız bir mirasa sahip olabilirsiniz. Sevdiğiniz kadını mutlu etmek istiyorsanız Sirius Pırlanta tek taş yüzük modelleri arasından gönül rahatlığı ile seçim yapabilirsiniz.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Değerli Taşların En Güzeli Elmas 2

Elmaslar asırlardır insanların vazgeçemediği madenlerden bir tanesi olmuştur. En uygun pırlanta alyans ve tektaş fiyatları, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir