Ana Sayfa / Genel / Evlilik Teklifi Yüzükleri

Evlilik Teklifi Yüzükleri

Erkekler evlilik teklifleri yaparken hayatlarını birleştireceği kadına evlilik teklifi yüzükleri arasından bir model seçmektedir. Bu yüzükler de günümüzde pırlanta ile tasarlananların arasından olmaktadır. Evlilik teklifi de genel olarak tektaş pırlanta ile yapılmaktadır ancak daha farklı yüzüklerle de teklifin yapılması mümkündür. Ne tür bir yüzük alınacağı da bütçeye göre belirlenmektedir. Pırlanta taşlar doğada oluşan ve benzeri bulunmayan elmasların işlenmesi ile şekillenmektedir. Pırlantanın işlenmesi de ışığı yansıtacak şekilde kesilmesidir. Geometrik bir şekle getirilen pırlanta taşlar dayanıklı ve serttir. Evlilik teklifinin pırlanta yüzükle yapılması da beraberliğin sonsuza dek süreceğini sembolize etmektedir. Çünkü pırlantanın sonsuza dek yaşayacağına inanılmaktadır. Bu nedenle de evlilik tekliflerinin normal bir yüzük yerine pırlanta tercih edilmektedir.

Evlilik Teklifi Yüzüklerinin Modası Geçmemelidir

Evlilik Teklifi Yüzükleri2

Evlilik teklifi için yüzük alırken eş adayının zevki ya da beğendiği bir model bilinirse çok daha kolay sonuç elde edilmektedir. Ancak bu bilinmiyorsa da yine uygun bir yüzük alınabilmesi mümkündür. Öncelikle alınan yüzüğün modasının geçmemesi önemlidir. Bu yüzük tüm kıyafetlerle kullanılabilmelidir. Modası geçmeyecek olan modeller genellikle klasik olanlardır. Günümüzde genellikle daha düz olan modeller de klasik model olarak nitelendirilmektedir. Klasik bir model yüzük alındığında büyüklüğü de bütçe ile doğru orantılı olmaktadır. En uygunu ise karat ağırlığı fazla olandır. Evlilik teklifi yüzüğü için önerilen minimum karat ağırlığı da 0,25’tir. Bu arada kadınların evlilik teklifleri yüzükleri ile ilgili birbirleri ile yarıştırdıkları da bilinmektedir. Ayrıca satın alınan yüzükteki pırlanta renginin de “H” olmasına özen gösterilmelidir.

Bütçeye Göre Yüzük Alınmalıdır

Evlilik teklifi yüzükleri alınırken bu özelliklere dikkat edildiğinde son derece şık, ışıltılı ve gösterişli bir model alınmış olmaktadır. Renginin özellikle H olmasına dikkat edilmesi gerekirse de üst renklerin de alınabilmesi önemlidir. Ancak daha üst renkteki pırlantanın fiyatının yüksek olacağı da bilinmelidir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir