Ana Sayfa / Genel / İndirimli Tektaş Yüzükler

İndirimli Tektaş Yüzükler

Evlilik teklifleri için alınan tektaş yüzük modelleri, kadınların ömür boyu kullandığı önemli takıların başında gelmektedir ve uygun fiyatlı modeller, indirimli tektaş yüzükler arasından seçilebilmektedir. Evlilik teklifinin tektaş ile yapılması, bu özel alının unutulmaz olmasını sağlamaktadır. Ancak tektaş alırken dikkat edilmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Özellikle evlilikler yaz aylarında artmaktadır ve bu nedenle de tektaş alımları da bu mevsimde daha da artmaktadır. Bu nedenle genellikle bu dönemlerde tektaş fiyatlarında belli bir oranda indirim göze çarpmaktadır. Satışların artması da sahte tektaşların piyasaya sürülmesine neden olmaktadır. Sahte bir yüzük alınması da bu özel günde yaşanan sonsuz mutluluğun gölgelenmesine neden olmaktadır. Bu nedenle tektaş yüzük modellerinin güvenilir adreslerden alınması önemlidir ve güvenilir adresler de markalı mücevher markalarının satış noktalarıdır. Bu markalar, internet üzerinden de satış yaparak indirim kampanyası düzenlemektedir.

İndirimli Tektaş Yüzükler Pırlanta Kriterine Uygun Olmalı

indirilimli tektaş yüzükler2

İndirimli tektaş yüzükler alınırken mutlaka 4C olarak belirtilen kriterlere uygun olmasına özen gösterilmelidir. 4C, kesim (cut), renk (color), Berraklık (clarity) ve karat ağırlığıdır (carat weight). Kesim yani cut, insan eliyle yapılmaktadır ve profesyonel bir kişi tarafından pırlantaya şekil verme işlemidir. Kesim usta eller tarafından yapıldığında tektaşın parlaklığı ve ışıltısı da o derece artmaktadır. Tektaş yüzüklerin hepsi renksiz gibi görünmekle birlikte aralarında ton farkı vardır ve bunun ayırt edilmesi son derece zordur. Pırlantanın parlaklığı da önemlidir ve taşın üzerinde iz ve lekelerin az olması, parlaklığını artıran önemli bir unsurdur. Karat ise pırlantanın ağırlığıdır.

Kaç Yıl Garantisi Olduğuna Dikkat Edilmeli

İndirimli tektaş yüzükler satın alınırken yalnızca mağazaya gidilmesiyle işlem tamamlanmamaktadır. Satın alınan tektaş yüzüğün gerçek olup olmadığının anlaşılması için pırlantanın sertifikası istenmelidir. Ayrıca satın alınan yüzüğün garanti süresine de dikkat edilmelidir. Çünkü yüzüğün çizilmesi ya da taşının düşmesi gibi sorunlar meydana gelmektedir ve böyle bir sorun olduğunda garanti kapsamında onarılması söz konusu olmaktadır. Böylece yüzüğün orijinalliği bozulmamaktadır.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir