Ana Sayfa / Genel / Kadın Alyans Modelleri

Kadın Alyans Modelleri

 

Birbirlerini seven iki insanın girdiği yolun mutlu sonu evliliktir. Evlilik ise nikah ve düğün töreni ile birlikte başlamaktadır. Evlilik kararı alındıktan sonra çiftler tatlı bir telaş yaşar. Damatlık, gelinlik, ev, ev eşyaları, düğünün yapılacağı yer gibi pek çok konu ile ilgilenilmesi gerekir. Ancak bunların arasında en önemli konu evlilikte kullanılacak olan alyansın seçilmesidir. Bağlılığın ve evliliğin simgesi olan alyansların seçimi özen ister. Alyansın yuvarlak olması aşkın sonsuzluğunu simgelemektedir. Alyanslar bayanlar ve erkekler için özel olarak tasarlanmaktadır. Klasik tarzdaki kadın alyans modelleri erkek alyans modelleri ile aynı tarzdayken modern seçimli alyanslarda kadınlar daha çok pırlanta taşlı alyansları tercih etmektedir. Evlenmiş olan çiftler alyanslarını sol elin yüzük parmağına takar. Bu durumun sebebi ise sağ el yüzük parmağından kalbe giden bir damarın olduğuna inanılmasıdır. Peki, kadınlar alyans seçimi yaparken nelere dikkat etmelidir.

Alyanslar bir ömür boyunca parmakta takılı kalmaktadır. Kadınların alyanslarını satın alan ise erkeklerdir. Bu sebeple alyans alınmadan önce takacak olan kişinin tarzı hakkında detaylı bir bilgiye sahip olunması gerekir. Sirius Pırlanta’da her türlü tarza sahip olan kadının zevkine uygun olarak tasarlanmış alyans modelleri bulunmaktadır.

Kadın alyans modelleri incelenirken bilinmesi gereken en temel konu parmak ölçüsüdür. Alyans seçimi yaparken parmağa tam oturan modeller seçilmemelidir. İlerleyen dönemlerde parmakta yaşanabilecek şişme gibi durumlarda sorun ortaya çıkabilir. 2017 alyans modelleri içerisinde klasik sarı renkteki alyanslar yer alsa da yeni modeller de dikkat çekiyor. Özellikle kadınlar için tasarlanmış olan 2017 alyans modelleri zarif, şık ve ışıl ışıldır. Pırlanta taşlar ile süslenmiş alyanslar, kadın şıklığını tamamlayan en önemli takılardan bir tanesidir.

Sirius Pırlanta web sitesinde pırlanta alyans ve bestas pirlanta modelleri sizleri bekliyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İnci Güzelliği

İnci tanesi, istiridye gibi kabuklu bazı deniz hayvanlarının içinden çıkan, sedef renginde, yuvarlak, parlak ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir