Ana Sayfa / Genel / Kolye Hediye

Kolye Hediye

Mücevher sektöründe modası geçmeyen takıların başında gelen pırlanta kolyeler, birbirinden farklı tasarımlarıyla kadınların gözdesi olmaya devam etmektedir. Her yaştan kadına pırlanta kolye hediye edilebilmektedir. Her zevke hitap eden kolyeler, tüm özel günlerin hediye favorisinin başında gelmektedir. Ancak doğru bir kolye seçmek, taşın kendisi kadar da önemli olmaktadır. Bir kolyenin hediye edilmesinden önce dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Öncelikle kolyenin nasıl bir günde hediye edileceği planlanmalıdır. Anneler günü, sevgililer günü, yıldönümü, doğum günü ve diğer tüm özel günlerden biri için hediye kolye alınacaksa, tektaş kolye tasarımlarının tercih edilmesi mümkündür. Tektaş kolye seçilirken pırlantanın kesim şeklinin yanı sıra kolyenin üzerine yerleştirilmesine de dikkat edilmelidir. Pırlantanın rengi, büyüklüğü ve berraklığı da dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasındadır. dikkat edilmesi gereken öncelikli konular arasında.

Kolye Hediye Edilirken Özel Bir Sunum Yapılmalıdır

kolye hediye2

Kolye hediye edilirken sunuş şekli de önemlidir. Sıradan bir şekilde sunulan hediye ne kadar güzel olursa olsun değerini ifade etmeyecektir. Bu nedenle özel bir sunuş şekli düşünülmelidir. Bunun yanı sıra kolyenin modeline de dikkat edilmelidir. Farklı fiyatlarla satılan pırlanta kolye modelleri hediye edilirken kişinin boyun yapısı da önemlidir. Uzun boyunlu olan biri için kısa zincirli bir kolye, tersi durumlar içinse “V” şeklinde olan daha uzun bir kolyenin satın alınması mümkündür. Çene yapısı uzun olan biri için yuvarlak kolye, kısa ve yuvarlak bir yüze sahip olan biri için de uzun bir kolyenin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca bütçenin de göz önünde bulundurulması önemlidir. İnternet üzerinden araştırma yapıldığında, büyük fotoğrafların taşın gerçekte ölçüsü hakkında yanılma payı mümkün olmaktadır. Kısıtlı bir bütçeye sahip olanlara da küçük bir model seçmeleri, kolyenin tasarımını ön planda tutan fantezi modelleri tercih etmeleri önerilmektedir.

Zincir Fiyata Dahil Mi?

İnternetten pırlanta satışı yapılan yerlerde genellikle kolyelerin fiyatına zincir dahil edilmemektedir. Zincirin dahil olup olmadığı sorgulandığında, daha hesaplı bir kolye hediye edilebilmektedir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir