Ana Sayfa / Genel / Pırlanta Alyans

Pırlanta Alyans

Evliliklerin tek simgesi olan alyanslar, günümüzde ışıltılı bir görünüm kazanmıştır. Özellikle pırlanta alyans modelleri, göz kamaştırıcı özelliği ile öne çıkmaktadır. Alyanslar, iki insanı sonsuza dek birbirine bağlayan özel bir simgedir. Eski uygarlıklardan günümüze kadar evlilikler alyansla ifade edilmiştir. Eski Mısır’da evlilik bağı, bitki sapları ile simgelenmiştir ve dünyanı ilk alyansları Mısır’da kullanılmıştır. Alyansın şeklinin yuvarlak olması da aşkın sonsuza dek kesintisiz bir şekilde süreceğini anlatmaktadır. Alyansların sol elin sondan ikinci parmağına takılmasının da bir anlamı vardır. Eski Mısır’da bu parmaktan kalbe giden bir aşk damarının bulunduğuna inanılmıştır. Bu inanış neticesinde de yüzükler bu parmağa takılmıştır ve halen de alnı parmağa takılmaya devam etmektedir.

Pırlanta Alyans Dikkatle Seçilmelidir

Pırlanta Alyans2

Bitki saplarından yapılan ilk alyansların yerini teknoloji ilerledikçe farklı madenlerden yapılan tasarımlar almıştır. Özellikle altın alyanslar tercih edilmiştir anca günümüzde pırlanta alyans modelleri de rağbet görmektedir. Bu alyanslar kadınlara özeldir ve kadınların zarif parmaklarında çok şık bir görüntüye sahip olmaktadır. İnsanların hayatları boyunca kullandığı ve hiç değiştirmedikleri tek takı alyanstır. Bu nedenle alyans seçimi yapılırken kalitesine önem verilmeli ve dikkatle seçilmelidir. Birbirinden farklı şekillerde tasarlanan alyanslar güvenilir markaların modelleri arasından seçildiğinde, herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınmadan kullanılabilmektedir. Özellikle pırlanta taşlı alyans modelleri mücevher satış noktalarından alındığında çok daha güvenli olmaktadır.

Işıl Işıl Parlayan Yüzükler

Pırlanta alyans modelleri birbirinden farklı tasarımlarla şekillenmektedir. İçlerinde tek taş görünümlü pırlanta yüzüklerin yanı sıra tamamı küçük pırlantalarla çevrelenmiş modeller de bulunmaktadır. Bu şekildeki yüzük modelleri ışıl ışıl parlamaktadır ancak bu ışıltının pırlantanın kesim kalitesi, berraklığı ve rengi ile doğru orantılı olduğu unutulmamalıdır. Bu özelliklere sahip olan pırlantanın ışığı yansıtma özelliği vardır. Ayrıca içindeki izler yok denecek kadar azdır. Renksiz pırlantanın da göz kamaştırıcı bir görünümü bulunmaktadır ve rengi olmayan bir pırlantanın fiyatı, çok ender bulunduğu için diğer pırlanta taşlardan daha yüksektir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir