Ana Sayfa / Genel / Pırlanta Alyans

Pırlanta Alyans

Pırlanta alyans, evlilik tekliflerinin vazgeçilmez bir simgesi olmuştur. Alyans, evlilik teklifi ile birlikte sonsuza dek süren bağlılığın sembolüdür. İtina ile seçilen bu sembolün çiftleri anlatması önemlidir ve bu nedenle de alyans modelleri çok çeşitlidir. Alyans modellerinin tamamı son derece şık bir şekilde dizayn edilmektedir. Özellikle bayanlar günlük kullanımda her tür takı ve giysiyle kolaylıkla kombin edebilmelidir. Bu nedenle de son derece dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Alyans, birbirlerine evlilik sözü veren çiftler için önemlidir. İki insanı sonsuz bir sevgi ile birbirine bağlayan alyans, yüzyıllar boyunca kullanılmaktadır. Kökeninin eski Mısır’a kadar uzandığı söylenen alyansın yuvarlak olması da bitmeyecek aşkı simgelemektedir. İlk alyanslar ise bitkilerden yapılmıştır.

pirlanta alyans2

Pırlanta Alyans Fiyatları Farklıdır

Medeniyet geliştikçe de alyanslar değerli madenlerden tasarlanmaya başlanmıştır. Bu madenlerin en ünlüsü de elmastır. Elmasın işlenmesi ile birlikte de yerini pırlanta almıştır. Pırlanta alyans da ilk olarak 1477’de kullanılmıştır. İnsanların hayatları boyunca uzun süreli olarak kullandıkları takı alyans olmuştur. Bayanlar genellikle pırlantalı alyans takarken, erkekler sade alyansları tercih etmektedir. Alyansta kullanılan pırlanta da farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Birbirinden değişik özellik ve fiyatlarda olan pırlantanın değerini de kesimi, ışıltısı, rengi ve ağırlığı belirlemektedir. Bu ağırlık, karat ağırlığıdır ve karat ağırlığı da kesim kalitesi ile doğru orantılıdır. Büyük boyutlarda olan bir pırlantanın kesimi çok kaliteli olmadığında, ekonomik fiyatla satılmaktadır. Kesim kalitesi yüksek olan küçük bir pırlantanın karat ağırlığı fazla olmakta, dolayısı ile fiyatı yüksek olmaktadır.

Taşın Sertifikası İstenmeli

Pırlanta alyans alırken taşın sertifikasının istenmesi tavsiye edilmektedir. Sertifika, pırlantanın kimliğidir ve bütün özellikleri belirtilmektedir. Günümüzde çok farklı şekillerde ve çok farklı fiyatlara alyans satılmaktadır. Kesim kalitesine göre her bütçeye uygun pırlanta alyanslar bulunabilmektedir. İyi araştırma yapılırken alyansın satın alınacağı yerin güvenirliği de önemlidir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir