Ana Sayfa / Genel / Pırlanta Erkek Küpesi

Pırlanta Erkek Küpesi

Küpe, kulağa takılan takıdır ve değerli malzemelerden tasarlanmaktadır. İmitasyon takıların çoğu kişilerde çeşitli sağlık sorunlarına neden olduğu da bilinmektedir. Oysa pırlanta erkek küpesi, orijinal bir ürün olduğu için vücutla kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Bazı toplumlarda küpeler, dini anlamı olduğu için takılmaktadır. Modern toplumlarda ise erkekler şıklık için küpe takmaktadır. Erkek küpe modelleri birbirinden farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Tüm kıyafetlere kolaylıkla kombin edilebilen erkek küpe modelleri, özellikle pırlantadan tasarlandıklarında son derece şık bir görünüm kazandırmaktadır. Küpenin kullanılabilmesi için genellikle kulağın deldirilmesi gerekirken, kulağın delinmesine gerek olmadığı küpe modelleri de bulunmaktadır. Ancak kulağın delinmesi ile kullanılacak küpelerle ilgili cerrahi işlemlerin, uzmanlar tarafından yapılması tavsiye edilmektedir.

Pırlanta Erkek Küpesi Şıklığı Tamamlar

Pırlanta Erkek Küpesi2

Küpenin kulak memesine takılmasının nedeni tam olarak bilinmese de hemen göze çarpma isteğinin olduğu düşünülmektedir. Küpe sadece kadınlara özgü bir takı değildir. Geçmişte erkekler de küpe takmıştır. Küpeler yalnızca süs olarak kullanılmamış, farklı anlamlar için de erkekler küpe takmıştır. Özellikle eski çağlarda denizcilerin farklı nedenlerle küpe taktıkları söylenmektedir. O dönemde de erkekler değerli taşlardan yapılan küpeler takmışlardır. Denizcilerin, kazaya kurban gidip cesetlerinin karaya vurması durumunda ailesinin cenaze masraflarını karşılaması için küpe taktıkları söylenmektedir. Günümüzde böyle bir anlamı olmasa da erkek şıklığını tamamlayıcı bir unsur olarak küpe takılmaktadır. Şıklığı en iyi şekilde tamamlamak için de pırlanta erkek küpesi modelleri tasarlanmıştır.

Taşın Orijinal Olup Olmadığı Araştırılmalı

Osmanlı padişahlarından Yavuz Sultan Selim’in de küpe taktığı söylenmektedir. Küpe takmanın yararı ya da zararı yoktur ancak şık bir görüntü sağlamaktadır. Pırlanta erkek küpesi de bu şıklığı ışıltılı bir şekilde tamamlamaktadır. Ancak pırlanta küpe satın alırken taşın orijinal olup olmadığının araştırılması gereklidir. Bunun için öncelikle taşın sertifikasının olup olmadığı araştırılmalıdır.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir