Ana Sayfa / Pırlanta / Pırlanta Fiyatları

Pırlanta Fiyatları

Dünya üzerindeki en değerli madenlerden bir tanesi olan pırlantalar, tabiattan çıkarılan elmasın işlenmesi neticesinde ortaya çıkmaktadır. Bu değerli madenin işlenmesinin zor olmasının yanı sıra dikkat gerektiren bir işleme süreci vardır. Bu sebepler pırlanta alım satım ücretleri pırlantanın işçiliğine ve kalitesine bağlı olarak farklık göstermektedir.

Pırlanta satın alınırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan olan iki temel özellik vardır. Bunlar temizlik ve renk. Ayrı olarak karat ve kesim ağırlığı da unutulmamalıdır. Bunlar pırlantanın değerini etkileyen en ehemmiyetli etmenlerdendir. Düzgün bir işçilik ile kesilmemiş olan pırlantaların tesirli bir güzelliğinin olması mevzubahis değildir. Pırlanta alım satım işlemlerinde zarar etmemek için pırlantanın isçiliğinin kalitesinin bilinmesinde yarar vardır. Usta eller tarafından kesilmiş görkemli bir pırlantanın ham pırlantaya göre çok daha fazla ücrete satılması olasıdır. Pırlantalar birbirileri ile benzemez. Bu vaziyet alım satım ücretlerindeki farklığın belirleyici etkenlerinden bir tanesidir.

Pırlanta alım satım ücretleri sorgulanırken kuyumcu markaları arasında bir araştırma yapılmalıdır. Bilhassa müessesesel kimliğe sahip olan mücevher firmalarının ücretleri daha gerçekçidir. En doğru ve emin ücret siyaseti ile hizmet veren firmalardan bir tanesi de Sirius Pırlanta’dır. Dolayısı ile alım ve satım ücretleri daha gerçekçidir. Bu da pırlanta alırken veyahut satarken zarar edilmesine mani olmaktadır. Sirius Pırlanta diğer firmalara oranla daha düşük kar marjı ile satış yapmaktadır. Bu yüzden tek taş yüzük modelleri Sirius Pırlanta ve başka bir firmadaki ücretleri değişik olmaktadır. Uygun fiyatlı olan bir pırlanta da kalite açısından değersiz değildir.

Pırlanta markaları arasında uygun fiyatlar sunan Sirius Pırlanta’da en kaliteli pırlanta alyans ve tek taş modellerini bulabilirsiniz.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir