Ana Sayfa / Genel / Pırlanta Gerdanlık

Pırlanta Gerdanlık

Pırlanta gerdanlık modelleri, birbirinden farklı modellerde tasarlanmaktadır. Gerdanlık, kadınlar için en özel hediyelerin başında gelmektedir. Bu gerdanlıklar, pırlanta ve damla zümrüt taşlı su yolu gerdanlık, pırlanta su yolu gerdanlık, pırlanta ve oval yakut taşlı gerdanlık gibi farklı model ve taşlarla çeşitlendirilmiştir. Gerdanlıkların fiyatları da kullanıldığı taşların kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Pırlantalı mücevherler standart renklerde değildir. Çoğu buz beyazı gibi görünse de çoğunda hafif tonlarda renkler bulunmaktadır. Özellikle de içlerinde sarı renkler vardır. Pırlanta, yoğun basınç ve sıcaklık altında oluşmaktadır. Renksiz pırlantalar ise saf karbondan meydana gelmektedir. Pırlantanın renk derecesindeki ufak bir değişiklik, taşın değerini etkileyebilmektedir. Pırlantalar, Amerika Gemoloji Enstitüsü tarafından belirlenmiş olan renksizden sarı, kahverengi ya da griye uzanan renk derecelerine göre çeşitlendirilmektedir. Renksiz pırlantaların derecesi “D”dir ve bu derecedeki pırlantalar fazlasıyla rağbet görmektedir.

Pırlanta Gerdanlık2

Pırlanta Gerdanlık Modellerindeki Işıltı

Pırlanta gerdanlık modellerinde kullanılan renksiz pırlantalar en değerli olandır. Rengin olmaması, ışığın daha fazla geçmesine neden olmaktadır. Pırlantaya ışığın fazla girmesi, taşın içinde daha fazla ışık olmasına, bu da pırlantanın yüksek “ateş” yaymasına neden olmaktadır. Tamamen renksiz olan taşların değeri çok fazladır. Çünkü böyle taşlar çok ender bulunmaktadır. Renksiz olan pırlantada gökkuşağının tüm renklerinin görülmesi mümkündür. Pırlantalar kimi zaman mavi, kimi zaman yeşil ya da kehribar sarısı, kimi zaman da kırmızı renklerde olabilmektedir. Böyle pırlantalar çok değerlidir ve fantezi olarak nitelendirilmektedir. Bu renklerdeki pırlantalar ender bulunmaktadır.

Gerdanlıklar Kadınların Vazgeçilmezidir

Pırlanta gerdanlık modelleri zümrüt ve pırlantanın eşsiz uyumu ile tasarlanabilmektedir. Ayrıca pırlanta yakut gerdanlıklar da bazı kadınlar tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Pırlanta ve diğer taşlarla bezenmiş gerdanlıkların fiyatları, kusursuz kesime sahip pırlanta ile dizayn edildiğinde ışıltılı bir görünüm kazanmaktadır. Ayrıca zümrüt ve yakut gibi değerli taşlar da dikkat çekmektedir. Gerdanlıkların kadınlar için vazgeçilmez bir aksesuar olduğu unutulmamalıdır.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir