Ana Sayfa / Genel / Pırlanta Hızma

Pırlanta Hızma

Pırlanta hızma, kadınlar için tasarlanan, insan sağlığına zararlı olmayan bir takıdır. Bu takı, cildin ve altında bulunan yağ tabakası ya da kıkırdağın delinmesi ile kullanılmaktadır. Hızma kültürü çok eski bir kültürdür ancak zamanla unutulmuştur. Piercing modasının ortaya çıkmasıyla da yeniden hatırlanmış hızma yeniden kullanılır olmuştur. Buna paralel olarak pırlanta sektöründe de birbirinden farklı modellerle pırlanta hızmalar tasarlanmıştır. Pırlantadan dizayn edilen hızmalar son derece sağlıklıdır ve ışıltılı bir gösterişe sahiptir. Hoş ve estetik bir görünüme sahip olan pırlanta hızmalar, yüze farklı bir anlam katmaktadır. Ancak bu pırlantaları buruna taktırmadan önce delme işlemin steril bir ortamda yaptırılmasına dikkat edilmesi gereklidir. Hiçbir pırlanta satıcısı, hızmanın takılması için delme işlemi yapmamaktadır. Ayrıca evde dedirme işleminin de kesinlikle yapılmaması gereklidir. Deldirme işleminin mutlaka uzmanlar tarafından yapılması,  bölgenin enfeksiyon kapmaması için önemlidir.

Pırlanta Hızma Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pırlanta Hızma2

Birbirinden farklı pırlanta hızma modelleri arasından birini kullanmak için iki farklı deldirme işlemi uygulanmaktadır. Bunlardan birisi kulak memesini deldirmek için kullanılan tabarca, diğeri ise piercing iğnesidir. Tabancanın kulak memesini delmek için tasarlandığı unutulmamalıdır. Tabanca, ani bir hareketle delik açmaktadır ve bu nedenle de burundaki kıkırdak dokusuna zarar verebilmektedir. Piercing iğnesinin ise kıkırdak dokuya zarar verme olasılığı son derece düşüktür. Pırlanta hızmanın takılması için deldirme işlemi sağlıklı bir şekilde sonuçlandıktan sonra bölgenin antibakteriyel sabun ve kremlerle temiz tutulması gereklidir. Ayrıca ellerin özellikle ilk haftalarda burunla temas ettirilmemesi önemlidir.

Hızma Uzun Süreli Çıkarılmamalıdır

Pırlanta hızmalar kullanılırken dikkat edilmesi gerekenlerin arasında hızmanın uzun süreli burundan çıkarılmaması gelmektedir. Burun kıkırdağı, çok çabuk bir şekilde kapanan özelliğe sahiptir. Hıma çıkarıldığı andan itibaren kıkırdak kendi kendini onarmaya başlayacaktır. Bunun sonucunda da delik kapanabilmektedir. Bu nedenle arkası toplu olan hızma modellerinin kullanılması tavsiye edilmektedir. Pırlata hızma alırken de pırlantanın sertifikasının olup olmadığına dikkat edilmesi gereklidir. Sertifikalı pırlantalar gerçektir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir