Ana Sayfa / Genel / Pırlanta İnci Küpe

Pırlanta İnci Küpe

Pırlanta inci küpe modelleri, her tür kıyafetle kolaylıkla uyum sağlayabildiği için kadınların vazgeçilmez aksesuarları arasında bulunmaktadır. Farklı modellerde tasarlanan inci küpeler, pırlanta ile tasarlandığında çok şık görüntüye sahip olmaktadır. Yuvarlak inci kolyeler genellikle beyaz renkli olsa da krem ve pembe renkli olanları da şık bir görüntüye sahip olmayı sağlamaktadır. İncilerin doğal ortamda oluşanları çok değerlidir. İstiridyenin içinde kendiliğinden oluşan bu inciler, deniz ve okyanus incisi olarak farklı değerlere sahiptir. Çok pahalı olması nedeniyle de kültür incileri geliştirilmektedir ve bu tür inciler de yine istiridyeler tarafından oluşturulmaktadır. Tek fark, inci için ilk hamlenin insan tarafından gelmesidir. Bu sayede inci sayısı artmış, eskiden olduğu gibi soyluların takısı olmaktan çıkmıştır.

Pırlanta İnci Küpe Alırken Dikkat Edilmeli

Pırlanta İnci Küpe2

Kültür incileri ile oluşturulan pırlanta inci küpe modellerindeki incileri elde etmek birkaç yıl sürmektedir. İstiridyenin ömrünün 8 yıl, inci oluşumunun da 6 yıl olduğu düşünüldüğünde, bu değerli ürünün ne kadar sürede olgunlaştığı ortaya çıkmaktadır. İstiridyenin olgunlaşma evresinde inci oluşmaktadır. İnci oluşumunu sağlayan doğal uyarıcının inciyi şekil bozukluğuna uğratması veya istiridyenin hastalıktan ölmesi gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. 10 yıllık dönem içinde istiridyelerin yüzde 50’sinin canlı kaldığı bilinmektedir. Ayrıca üretilen incilerden de yalnızca yüzde 5’lik bir dilimi mücevher yapımı için yeterli kaliteye ulaşmaktadır. Bu nedenle piyasada çok sayıda sahte inci bulunmaktadır ve sahte ile gerçek inciyi çıplak gözle anlamak mümkün değildir.

Kaliteli İnci Nasıl Anlaşılır

Gerçek inci çizildiğinde çizilen bölgenin fark edilmesi imkansızdır. Sahte olanlarda ise çizginin altındaki bölgenin rengi, üst tabakadaki renkle aynı değildir. Ayrıca gerçek kaliteli inci ile kalitesiz olanını ayırmak da mümkündür. İnciye bakıldığında yüz yansıması net bir şekilde göründüğünde, bunun en üst kalitedeki bir inci olduğu anlaşılmaktadır. Ayrıca incinin yüzeyindeki benek ve izlerin az olması da incinin fiyatının çok yüksek olmasına neden olmaktadır. Pırlanta inci küpe satın alırken bu ayrıntılara dikkat edilmesi, kaliteli bir küpe satın almanın en önemli yollarının arasında gelmektedir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir