Ana Sayfa / Genel / Pırlanta İnci Küpe

Pırlanta İnci Küpe

Pırlanta inci küpe satın alırken markalı ürünlerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Markalı küpeler, diğer küpelerden kalitesi ile ayrılmaktadır. Gerçek ve kaliteli bir küpeye sahip almanın en kolay yolu, ürünün güvenilir bir markaya ait olmasıdır. Özellikle pırlanta ürünlerde markanın önemi daha fazla ortaya çıkmaktadır. Markalı ürünlerde firmanın imzası bulunmakta, ayrıca uluslararası kalite sertifikası ile birlikte sunulmaktadır. Bu nedenle pırlanta inci küpelerin de markalı olmasına özen gösterilmelidir. Pırlanta, özel günü unutulmaz bir hale getirmektedir. Özellikle kaliteli bir kesime sahip olan pırlanta, ışıltısıyla göz kamaştırmaktadır. Pırlanta alırken de dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. Bu değerli taş, özel insana verilecek en anlamlı hediyelerin başında gelmektedir ve satın alırken kesimine, rengine, berraklığına ve karat ağırlığına dikkat edilmelidir.

Pırlanta İnci Küpe Alınırken Dikkat Edilmeli

Pırlanta İnci Küpe2

Pırlanta inci küpe satın alırken hem pırlantanın hem de incinin özelliklerine bakılmalıdır. Pırlantadaki en önemli olan ayrıntı kesim kalitesidir. Kesim ne kadar kaliteli yapılırsa pırlanta o kadar fazla ışık yaymaktadır. Pırlantada renk de önemlidir. Renksiz olan pırlanta değerlidir. Pırlanta ve incinin bir arada olduğu küpeler, bir kadına verilebilecek en değerli hediyedir. Bu küpeler her ortamda takılabilmekte, ayrıca tüm kıyafetlerle de kombin edilebilmektedir. Bu nedenle de özel günlerin vazgeçilmez armağanları arasında bulunmaktadır.

İnci Doğal Yolla Oluşur

Pırlanta inci küpe alırken incinin de gerçek olup olmadığı incelenmelidir. İnci, istiridyede bulunmaktadır ancak her istiridyede inci yoktur. İstiridyenin açılıp kapanabilen kabukları vardır ve kabuklara sedef denilmektedir. İncinin oluşması için de uzun yıllar geçmesi gereklidir. Başlangıçta istiridyenin içine kum ve benzeri maddeler kaçmakta, bunlar zaman içinde istiridye salgıyla kaplanmaktadır. Bu salgı zamanla kristalleşmektedir. İncinin meydana gelmesi için 6 yıl geçmesi gereklidir. Beyaz, pembe, gri ya da siyah renkli olabilen incilerin işlenmesine bile gerek kalmayabilmektedir. İnci alırken denemek için üzerine küçük bir çizik atılabilmektedir. Bu çiziğin altında kalan kısmın rengi değişmiyorsa bu gerçek incidir. Sahte incilerde çiziğin altındaki bölüm farklı renkte olmaktadır.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir