Ana Sayfa / Pırlanta / Pırlanta Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Pırlanta Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

 

Pırlantanın yüksek değerli bir taş olması nedeniyle satın alınırken çok dikkatli olunması gerekir. Son derece yüksek paralar verilerek alınacak olan pırlantanın gerçek değerinde ve kaliteli olması gerekir. Böylelikle hem kaliteli bir pırlanta almış hem de zarar etmemiş olursunuz. Pırlanta satın almadan önce bu konuda bilgi sahibi olmak, pırlanta kalitesini anlayabilir bir hale gelmek ve bu bilgiler ışığında alışveriş yapmak çok daha faydalı olacaktır. Özellikle son dönemde piyasada doğal pırlanta ile sentetik pırlantanın yer alması insanları bu konuda yanıltabilmektedir. Eğer pırlanta satın almak gibi bir düşünceniz varsa bunu yaparken çok titiz davranmanız gerekir. Bir pırlantanın değerini büyüklüğü, kesimi, ağırlığı ve berraklığı belirler. Bu sebeple alırken ilk olarak bu özelliklere dikkat edilmesi gerekir.

Pırlanta satın alırken iyi şekilde kesilip kesilmediğine dikkat edilmesi gerekir. Göz ile kolayca fark edilebilecek olan kesin, pırlanta hakkındaki fikri size verecektir. Işıldaması bu konuda son derece önemlidir. Pırlantanın güzel bir şekilde ışıldaması, göze görülür hiçbir kesim hatasının olmaması sizin için tercih sebebi olabilir. Ayrıca bu ışıltının kontrolünü diğer pırlantalar ile karşılaştırılarak ölçülebilir. Pırlantanın sahip olduğu ne kadar beyaza yakın ise pırlantanın değeri de o kadar yüksek olacaktır.

Belirtilmiş olan tüm bu özellikler kaliteli bir pırlantada olması gereken özelliklerdir ve alacak olduğunuz pırlantada bu özelliklerin yeterli seviyede bulunması gerekir.  Ayrıca satın alacağınız firma da bu konuda size yardımcı olacaktır. Pırlantanın sertifikalı olup olmaması da size fikir verecektir böylelikle güvenle satın alabilirsiniz. Alışveriş yapanken uzmanlık alanı pırlanta olan ve yalnızca pırlantalı ürünler satan firmalar tercih edilmelidir.

Sevdiğiniz kadına güzel bir pırlanta yüzük, pırlanta gerdanlık ya da pırlanta kolye almak istiyorsanız Sirius Pırlanta’yı ziyaret etmeniz yeterli.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir