Ana Sayfa / Genel / Pırlanta Küpe

Pırlanta Küpe

Mücevher denildiğinde akla ilk gelen takılardan olan pırlanta küpe, günlük hayatta ya da özel günlerde kadını çok daha öze gösteren aksesuarlardır. Bu küpeler, tek başına veya doğru bir kolye ve yüzük kombiniyle kadını çok daha şık ve ışıltılı göstermektedir. Tektaş küpe terch edildiğinde şık ve sade bir görüntü kazanılırken, diğer pırlanta küpelerle çok daha zarif bir görünüm elde edilebilmektedir. Ancak her pırlanta küpenin aynı ışıltılıya sahip olduğu düşünülmemelidir. Kötü kesilmiş bir pırlanta küpenin ışıltısı ile ideal skime sahip olan pırlanta küpenin ışıltısının bir aynı olması mümkün değildir. Pırlantanın kesim işleminde meydana gelen leke ve çiziklerin az olması, taşın çok daha kusursuz görünmesine, dolayısı ile çok daha ışıltılı bir görüntüye sahip olmasına neden olmaktadır. Pırlanta küpeler seçilirken kesim kalitesi göz önüne alınması gereken önemli noktalardan biridir.

Pırlanta Küpe Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

pırlanta küpe2

Pırlantanın en favori takıları arasında bulunan küpeler, ışıltılı görüntüleri ile yüz hatlarını öne çıkaran zarif bir şıklık yakalanmasını sağlamaktadır. Pırlanta küpe seçiminde dikkat edilmesini gereken en önemli ayrıntılardan birisi, küpenin elbiseyi, makyajı, diğer takıları, saçı ve yüz hatlarını bastıracak kadar dikkat çekmemesidir ancak göz kamaştırıcı olmasında sakınca yoktur. Pırlanta küpeler seçilirken küpe ile giyilecek kıyafete karar verilmesi önemlidir. Pırlanta küpeler farklı ışık ortamlarında değişik görünebilmektedir. Bir mağazadan alışveriş yapılıyorsa değişik ışıkların yer aldığı bölgelere gidip küpenin ışıltısı kontrol edilmelidir. En doğru görüntü gün ışığındadır. Pırlanta küpelerin uygun fiyatla satılabilmesi için berraklığı az olan pırlantaların kullanılması mümkündür. Tektaş küpe, üç taş küpeden çok daha göz alıcı olabilmektedir. Küpedeki pırlanta sayısının fazla olması, onu daha değerli kılmamaktadır.

Online Alışverişte Tercih Mücevher Markaları Olmalı

Pırlanta küpe internet üzerinden satın alınacaksa iade şartları incelenmelidir. İnternet üzerinde çok beğenilen bir küpenin evde beğenilmemesi söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle mücevher markalarının online satış sitelerinden alışveriş yapılmalıdır.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir