Ana Sayfa / Genel / Pırlanta Renkli Kolye

Pırlanta Renkli Kolye

Safir, zümrüt, yakut, topaz, ametist ve citrin gibi farklı taşlarla, birbirinden özel tasarımları bulunan pırlanta renkli kolye modelleri, kadın şıklığını tamamlayan en önemli aksesuarların başında gelmektedir. Üzerinde bulunan taşlarla birbirinden farklı renklere sahip olan bu pırlanta kolyeler, büyüleyici güzelliklere sahiptir. Pırlanta ile şekillenen bu kolyeler satın alınırken üzerinde yer alan taşlarla ilgili bilgi sahibi olunması önemlidir. Taşın özelliklerini bilmek, gerçek taşla süslenmiş renkli kolye almayı kolaylaştırmaktadır. Örneğin citrin taşı, doğada bulunan değerli taşlar arasındadır ve sarı renkli olanları nadir bulunmaktadır. Doğal olanlar çok değerlidir ve bu nedenle yapay olarak da elde edilebilmektedir. Citrin taşı genel olarak ametist ve dumanlı kuvars kristalleri 470 ila 560 derecelik ısı altında sarı renge dönüşmektedir ve citrinin büyük bir çoğunluğu böyle elde edilmektedir. Doğal ile doğal olmayan citrin arasındaki fark ise ayırt edilebilmektedir.  Doğal citrinde bulutsu yapı vardır ancak ısıtılarak elde edilen taşta çizgisel bağlar bulunmaktadır.

Pırlanta Renkli Kolye Farklı Taşlarla Tasarlanır

Pırlanta Renkli Kolye2

Yakut ve pırlanta ile tasarlanan pırlanta renkli kolye modellerinde kullanılan yakut da elmastan sonraki en değerli taş olarak bilinmektedir. Kırmızının çeşitli tonlarında olan yakutlar, cezbedici bir güzelliğe sahiptir. Uzman gözüyle yakutun gerçek olup olmadığı anlaşılabilmektedir. Safir, her çeşit renge sahiptir. Safir; renksiz, pembe, mavi, sarı, kahverengi, siyah ve beyaz renklere sahip olabilmektedir. Safirler birbirine benzememektedir. Değerli olup olmadığı da uzmanlar tarafından yapılan bir dizi test ile anlaşılabilmektedir. Zümrüt ise yeşil renklidir. Profesyonelce yapılan kesimle zümrütteki kusurların ortaya çıkmasını minimum seviyeye indirmektedir. Zümrütle şekillenen pırlanta kolyeler son derece şık bir görünüme sahiptir.

Markalı Ürünler Tercih Edilmeli

Pırlanta renkli kolye modelleri, topaz ve amesits ile de tasarlanmaktadır. Topazın sıklıkla kullanıldığı renklerinden biri mavidir. Topaz şeffaf ya da yarı şeffaf olabilmektedir. Ametist taşının sahte olup olmadığı da görüntüsünden anlaşılabilmektedir. Anlaşılamadığı durumda ise taşın bir kısmının kesilmesi tavsiye edilmektedir. Gerçek ametist taşının içi de dışıyla aynı renktedir. Sahte bir ürünle karşı karşıya kalmamak için markalı ürünler tercih edilmelidir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir