Ana Sayfa / Genel / Pırlanta Renkli Küpe

Pırlanta Renkli Küpe

Zümrüt taşlı küpe, yakut taşlı küpe, safir taşlı küpe, ametist taşlı küpe gibi birbirinden farklı şekillerde dizayn edilen pırlanta renkli küpe modelleri, verilebilecek en değerli armağanların arasında yer almaktadır. Zümrüt taşlı küpe alınırken zümrüdün özelliklerinin bilinmesinde yarar vardır. Zümrüt, cam parlaklığındadır ve saydam bir yapıya sahiptir. Taşa bu özel rengini içinde bulunan krom vermektedir. Saf zümrüdün içinde farklı mineral yoktur ve çok ender bulunmaktadır. Renkli küpe modelleri arasında bulunan pırlanta ve yakut taşlı küpeler, göz alıcı bir renge sahiptir. Yakutun sentetik olanlarını orijinal yakuttan ayırmak diğer değerli taşlara göre zordur. Bu nedenle yakutlu bir küpe alınırken dikkatli olunmalıdır. Kullanılan yakutun gerçek olup olmadığının anlaşılmasının yolu laboratuvar testleridir. Sentetik yakutlarda doğal yakutlarda olmayan oyuk ve kabarcıklar vardır ve bunların çıplak gözle görülmesi imkansızdır. Bu nedenle güvenilir yerden mücevher alınmalıdır. Yakutun en önemli özelliği taş rengi ve parlaklığıdır. Sentetik yakutlar ışığı geçirmekte, doğal yakutlar ise ışığı yansıtmaktadır.

Ametist Taşlı Pırlanta Renkli Küpe

Pırlanta Renkli Küpe2

Pırlanta renkli küpe modelleri arasında bulunan pırlanta ve ametist taşlı küpe modelleri, özel tasarımları ile öne çıkmaktadır. Ametist, aşk taşıdır. Bu taşın tenle temas ettiğinde güçlü bir enerji verdiğine inanılmaktadır. Bu taşların rengi mor menekşe veya mavi-mordur. Bu renk özellikleri ile diğer değerli taşlardan ayrılmaktadır. Ametist taşı Isıyla temas ettiğinde sarıya dönmektedir. Ayrıca taşın doğasında renk değiştirme özelliği bulunmaktadır.

Safir Taşlı Pırlanta Küpeler

Pırlanta renkli küpe, safir ile de tasarlanmaktadır. Safir, değerli taşların en sertlerinden biridir. Çizilmesi ve kırılması zor bir taş olan safirin maddi değeri de elmasa yakındır. Pırlanta taşlı safir yüzük alınırken taşın mavi renginin yoğunluğu ile berraklığına dikkat edilmelidir.

En kaliteli safir taşları Kaşmir, Burma ve Sri Lanka’dan gelenlerdir. Keşmir safirleri koyu mavi bir renge sahiptir. Ayrıca güneş ışığını ve yapay ışığı iyi yansıtmaktadır.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir