Ana Sayfa / Genel / Pırlanta Tektaş Kolye

Pırlanta Tektaş Kolye

Pırlanta tektaş kolye, özel kişiye verilecek en değerli hediyelerden biridir. Tektaş pırlantanın bulunduğu bir kolye, hediye edilen kişinin tek olduğunu, özel ve sevginin sonsuz olduğunu gösterir. Pırlanta, dünyadaki en değerli taş olan elmasın kesilmesi ile elde edilen özel bir taştır ve bu nedenle hediye edilen kişi de çok özeldir. Elmas, doğada var olan hiçbir madde ile kesilmemektedir ve bu nedenle de eski çağlarda elmasın doğa üstü bir taş olduğuna inanılmıştır. En sıcak ateşin bile zarar veremediği bu taş, yine bir elmasla kesilebilmektedir. Kesim tekniği de önemlidir. Kusursuz bir kesimle elde edilen pırlanta, ışıl ışıl görülmektedir. Bu görüntünün nedeni, kaliteli bir şekilde kesilen pırlantanın ışığı tam olarak yansıtmasıdır. Böyle bir elmasın içinde yabancı maddeler, kesik ve çukurlar bulunmamaktadır ve bu nedenle ışığın tamamını yansıtabilmektedir.

Pırlanta Tektaş Kolye2

Pırlanta Tektaş Kolye Alırken Kesime Dikkat Edilmeli

Eski yunanda elmas, tanrıların gözyaşları olarak nitelendirilmiştir. Hintliler elması tılsımlı bir taş olarak tanımlamıştır. Ayrıca elmasın iyileştirici bir özelliği bulunduğuna inanmışlardır. Eski çağlarda böylesine önem verilen elmas, günümüzde pırlanta olarak şekillenmektedir. Pırlanta kesimi yapılırken elmasın büyük bir çoğunluğunun ufalanması söz konusudur. Çok az ufalanarak ortaya çıkan pırlanta, en iyi kesime sahip pırlantadır ve bu neredenle de çok değerlidir. Pırlanta tektaş kolye alırken de kesim kalitesine dikkat edilmelidir. Kalitesi bir kesime sahip olan, renksiz, berrak ve karat ağırlığı fazla olan pırlantanın bulunduğu kolyenin fiyatı daha yüksektir.

Güvenilir Yerlerden Satın Alınmalı

Karat ağırlığı, pırlantanın boyutları ile ilgili değildir. Büyük boyutlarda bir pırlanta olup karat ağırlığı az olan pırlantalar bulunmaktadır. Tam tersi olarak boyutları küçük ancak karat ağırlığı fazla olan pırlantalar da vardır. Pırlatanın değerli olup olmadığını anlamak için de sertifikasının istenmesi tavsiye edilmektedir. Pırlanta tektaş kolye de güvenilir yerlerden satın alınmalıdır.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir