Ana Sayfa / Genel / Pırlanta Tektaş Küpe

Pırlanta Tektaş Küpe

Farklı karat ağırlıkları ile tasarlanan pırlanta tektaş tüpe modelleri, buna bağlı olarak farklı fiyatlarla sunulmaktadır. Düğün, nişan ve evlilik törenlerinde tektaş takı seti olarak da satın alınabilen tektaş küpe modelleri, pırlantanın ışıltısı ile göz kamaştırıcı bir görünüme sahiptir. Ancak Pırlanta taşlı tektaş küpe modellerini satın almak için mutlaka evlilik öncesindeki törenler ya da düğünler gibi özel dönemleri beklemeye gerek yoktur. Anneler Günü’nde, Sevgililer Günü’nde, doğum günlerinde, evlilik yıldönümlerinde ve benzeri tüm özel günlerde kadınlara sunulan en özel armağanlar arasında pırlanta tektaş küpelerden biri seçilebilmektedir. Işıltılı görüntüleri ile her zevke uygun modelleri bulunan tektaş küpeler, tüm kadınlara hitap etmektedir.

Pırlanta Tektaş Küpe Belli Standarda Sahip Olmalı

Prılanta Tektaş Küpe2

Hediye için pırlanta tektaş küpe modelleri alırken karat ağırlığından renge, berrak olup olmamasından kesimine kadar dört ana unsura dikkat etmek gereklidir. Karat ağırlığı pırlantanın büyüklüğünü göstermektedir. Ancak bu büyüklük pırlantanın boyutu ile ilgili değildir. Büyük görünen bir pırlantanın karat ağırlığının az olması mümkündür. Karat ağırlığını etkileyen en önemli unsur pırlantanın berraklığı, rengi ve kesim kalitesidir. Tektaş küpe modellerinde 0,30 ila 0,60 karat arası büyüklük ideal ağırlıktadır. Ancak mutlaka bu ağırlıklarda bir pırlanta küpe alınacak diye bir kural yoktur. Bütçeye göre daha küçük ya da daha büyük pırlanta tektaş küpelerden biri tercih edilebilmektedir. Berraklık, pırlantanın ışıltılı görüntüsünü etkileyen en önemli detayların arasında bulunmaktadır. Berrak pırlanta, içinde yabancı madde bulunmayan pırlata demektir. Böyle bir pırlantanın bulunması nadirdir. Renk de pırlantanın değerini belirleyen unsurların arasındadır. Renksiz pırlanta en değerli pırlantadır ancak sarıya çalan bir renge sahip pırlanta da değerlidir. Renklerin tam olarak anlaşılabilmesi için uluslar arası standart belirlenmiştir ve pırlantalar bu standarda göre fiyatlandırılmaktadır.

Kesim Kalitesi de Önemlidir

Pırlanta tektaş küpe alırken kesim kalitesine de dikkat edilmelidir. İyi kesimi olan pırlanta göz kamaştırmaktadır. Pırlantadaki olması geren tüm özelliklerin eksiksiz bulunduğuna emin olmak için güvenilir markaların ürünleri arasında tercih yapılması ve mücevherin mücevherciden alınması tavsiye edilmektedir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir