Ana Sayfa / Pırlanta / Pırlanta Temizliği ve Bakımı

Pırlanta Temizliği ve Bakımı

Kullanmış olduğunuz takılarda pırlanta ve diğer değerli taşlar zaman içerisinde vücut yağını üzerine kolayca alarak parlaklığı etkilenecek şekilde yağ tabakası ile kaplanabilir. Makyaj ürünleri, ev temizlik ürünleri ve saç spreyleri pırlantanın yüzey kısmında parlaklığın kaybolmasına ve gölgelenmelere sebep olabilir. Kullanılmakta olan mücevherlerin ilk günkü ışıltısını kaybetmemesi için belirli aralıklar ile temizlenmesi gerekir. Peki, pırlanta alyans, tektaş ya da pırlanta kolye nasıl temizlenir?

Bu işi işin ustasına bırakarak pırlantanızı ilk günkü parlaklığına döndürebilirsiniz. Bunun yanı sıra taşları taşımakta olan tırnakların da kontrol edilmesi iyi olacaktır. Temizlik ve bakım konusunda yapılabilecek en doğru yöntem işin uzmanlarından destek almaktır.

Takılarınızı ufak bir kabın içerisinde yumuşak sıvı deterjan ile köpürtmüş olduğunuz ılık su içerisine daldırın. Yumuşak uçlu bir diş fırçası kullanarak köpüğün içerisinde yavaş yavaş hafif bir şekilde fırçalayın. Ardından süzgeç üzerine koyun ve ılık su ile durulayın. Kağıt havlu ya da tüysüz, yumuşak bir bez gibi bir malzeme ile kurulayın.

Özel olarak hazırlanmış olan mücevher temizleme sıvısı da bu işlemde işinizi görecektir. Satın almış olduğunuz mücevher temizleme sıvısının paketi üzerinde yazan talimatları dikkatli bir şekilde uygulayarak mücevherlerinizi eski canlılığına ve parlaklığına döndürebilirsiniz.

Ev temizlik işlemlerinde kullanılan amonyak da temizlik için tercih edilebilir. Amonyak ve soğuk suyun yarı yarıya doldurulduğu küçük bir kabın içerisine temizleme istediğiniz takılarınızı koyun. Takınızı kap içerisinde 30 dakika civarında bekletin. Çıkardıktan sonra mücevherin metal kısmını yumuşak ve küçük fırça ile nazik bir şekilde temizleyin. Ardından yeniden kaba batırın ve durulayın. Durulama ardından kağıt havlu benzeri bir malzeme ile kurulayın.

Bu işlemleri yaparak takılarınızı ilk günlük canlılığına ve parlaklığına döndürebilirsiniz. Eğer yeni bir pırlanta bileklik, bestas pirlanta ya da tektaş yüzük almak istiyorsanız Sirius Pırlanta’yı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir