Ana Sayfa / Pırlanta / Pırlanta Yatırım Aracı Mıdır?

Pırlanta Yatırım Aracı Mıdır?

Çok daha önceki dönemlerden beri insanlar için büyük bir değer taşıyan pırlanta bilhassa kadınların vazgeçemediği aksesuarların taşıdır. Kuyumcu markaları pırlantadan çeşitli yüzük, kolye, bilekli ve küpe modelleri ortaya çıkarıyor. Pek çok insan bu değerli taşı kullanmak için seçenek ediyor. Ancak kimisi de pırlantayı bir yatırım aracı olarak satın alıyor. Pek çok insanın aklında pırlanta satın alırken yatırım aracı mıdır suali da geliyor.

Taşlı yüzük modelleri bilhassa evlilik önerilerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Ancak özel günlerde de pırlanta küpe, kolye, bileklik ve yüzükler de pek çok değişik modellerde tasarlanarak ehemmiyetli bir armağan olmaktadır. Pırlanta satın alan kişiler ekseriyetle bu takıları bir yatırım aracı olarak almamaktadır. Ancak alan kişiler sattıkları vakit neler ile karşı karşıya kalacaklarını bilmek isterler.

Pırlantanın iyi bir yatırım aracı olup olmadığı sorulurken alım ve satım ücretlerinin birbirinden değişik olduğunun bilinmesi gerekir. Pırlanta takılar satın alınırken alınan firmanın emin bir müessese olmasına dikkat edilmelidir. Ayrı olarak satın alınırken firma yetkilisine pırlantanın iadesi vaziyetinde yüzde kaç düşüş ile alınacağı sorulmalıdır. Ayrı olarak pırlantanın iade edilmesi vaziyetinde aynı altın takılardaki gibi edilecek olan zararın işçilik değeri olduğu bilinmelidir.

Pırlanta markaları arasında çok fazla tercih edilen Sirius Pırlanta, yatırım aracı olarak pırlanta almayı düşünenler için farklı tasarımlar üretmektedir. Pırlanta bileklik, pırlanta kolye ya da tek taş yüzük modelleri arsından güzel bir tanesini seçebilirsiniz. Hem yatırım amaçlı hem de kullanım amaçları aradığınız en güzel mücevher Sirius Pırlanta’da.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir