Ana Sayfa / Genel / Pırlanta Yılbaşı Kampanyası

Pırlanta Yılbaşı Kampanyası

Pırlanta yılbaşı kampanyası, göz alıcı ışıltısıyla kadınların muhteşem görülmesini sağlayan pırlanta koleksiyonuna uygun fiyatla sahip olunması için büyük bir fırsat sunmaktadır. Ancak yılbaşı kampanyasından yararlanarak şık bir pırlanta takı alırken dikkat edilmesi gereklidir. Gününüzde gelişen teknoloji, taklit ürünlerini gerçek gibi görünmesini sağlamaktadır ve bu nedenle piyasada çok sayıda sahte pırlanta bulunabilmektedir. Pırlanta satın alırken bazı püf noktalarının bilinmesi, sahte bir pırlantaya sahip olma riskini ortadan kaldırmaktadır. Basit testlerle pırlantanın gerçek olup olmadığı kolaylıkla anlaşılmaktadır. Bu testlerin arasında parlaklık testi gelmektedir. Pırlanta, benzersiz bir parlaklığa sahiptir. Kesim kalitesi ve oranlarıyla fasetleri, pırlantanın muhteşem ışıltısına kavuşması için uygulanmaktadır. Pırlantanın verdiği ışıltıya dikkat edildiğinde sahte bir ürünün alınması neredeyse imkansızdır. Çünkü pırlantanın ışıltısının yapay taşlarda görülmesi mümkün değildir ve yapay pırlantalar daha az ışıltılıdır.

Pırlanta Yılbaşı Kampanyasında Ürünlere Dikkat Edilmeli

pırlanta yılbaşı kampanyası2

Pırlantaya uygulanacak bir başka test de şeffaflık testidir. Pırlanta yılbaşı kampanyası ile pırlanta alındığında şeffaf olup olmadığına dikkat edilmelidir. Gerçek pırlanta yazılı bir kâğıdın üzerine konulduğunda, yazılar buğulu görünmektedir. Ancak bu test tüm pırlantalar için geçerli değildir. Çünkü bazı pırlantalar sığ kesime sahiptir ve bu nedenle de yazıların okunabilmesi mümkün olabilmektedir. Pırlantaya yansıma testi de uygulanmalıdır. Pırlantanın yansıması gri tonlarda olmaktadır. Çok renkli görüldüğünde sahte ya da düşük kaliteli bir pırlanta olduğu bilinmelidir. Ayrıca gerçek pırlantalar tüm taraflarından yansıma yapmaktadır. Su testi uygulanarak sahte pırlantalar ayırt edilebilmektedir. Gerçek pırlanta suyun içinde batarken, sahteleri suyun yüzeyinde kalmaktadır. Buğu testi uygulandığında ve pırlantanın üzerine üflendiğinde, taşın üzerinde oluşan buğunun kısa süre içinde yok olması gereklidir. Buğu 4 saniyeden fazla kaldığında sahte olduğu düşünülmelidir.

Üzerinde Çentik Veya Sıyrık Varsa Almayın

Pırlanta yılbaşı kampanyası ile satılan pırlantaların üzerinde çentik ve sıyrık olup olmadığına da bakılmalıdır. Bu izler çok fazlaysa o takı alınmamalıdır çünkü sahtedir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir