Ana Sayfa / Genel / Pırlantalı Kalp Kolye

Pırlantalı Kalp Kolye

Pırlantalı kalp kolye, özel kişilere verilen en güzel hediyelerden biridir. Kalp, sonsuz sevgiyi sembolize etmektedir ve bu figürün önemi büyüktür. Kalp figürü ayrıca, duygusal yönün gösterilmesi açısından da ayrı bir önem taşımaktadır. Sevgiliye alınabilecek en önemli hediyelerden biri olan kalp kolye, sonsuz bir aşkı simgelediği için ayrı bir önem taşımaktadır. Birbirinden farklı modellerde tasarlanan bu kolyeler, hediye edilen kişinin özel bir kişi olduğunu ifade etmektedir. Bu kolyeler, tüm kıyafetlerle kolaylıkla kombin edilebildiği için de her zaman kullanılabilen bir özelliğe sahiptir. Pırlanta kolyeler, birbirinden şık modellerle dizayn edilmektedir. Ancak pırlanta bir kolye satın alırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar bulunmaktadır. Her pırlantanın gerçek olduğu düşüncesine kapılmak yanlıştır. Pırlanta görünümlü taşların bulunduğu da bilinen bir gerçektir. Bu nedenle pırlanta bir kalp kolye satın alınırken, taşın gerçek olup olmadığı araştırılmalıdır.

Pırlantalı Kalp Kolye2

Pırlantalı Kalp Kolye Işıltılı Olmalı

Pırlantalı kalp kolye alırken incelenmesi gereken ilk husus, ışığı tam anlamıyla yansıtıp yansıtmadığıdır. Yani pırlantanın gerçekten ışıl ışıl olup olmadığına dikkat edilmelidir. İyi bir kesime sahip olan pırlanta, ışıl ışıl parlamaktadır. Bu, pırlantanın kalitesini ortaya koymaktadır. Bunun yanında pırlantanın berraklığına da dikkat edilmelidir. Berrak bir pırlanta kalitelidir ve dolayısı ile de fiyatı yüksek olmaktadır. Pırlanta seçerken rengine de dikkat edilmelidir. En iyi pırlanta, renksiz olan pırlantadır. Ancak renksiz pırlanta çok ender bulunmaktadır. Karat ağırlığı da önemlidir ve bu ağırlığı ancak uzman bir kişi anlayabilmektedir. Pırlantanın karat ağırlığı kesime bağlıdır. İdeal kesime sahip bir pırlantanın karat ağırlığı fazladır. Ancak karat ağırlığı ile pırlantanın boyutları birbirine karıştırılmamalıdır. Büyük bir pırlantanın kesim kalitesi az olduğu için karat ağırlığı az olabilmektedir.

Pırlantalar Birbirine Benzemez

Pırlanta hediyeler ışıltılı bir görünüme sahip olması nedeniyle değerli hediyelerdir. Ayrıca bir pırlanta diğerine benzememektedir. Kalp kolyelerin de ayrı bir önemi vardır ve bu nedenle de özel kişilere pırlantalı kalp kolye hediye edilmesi, o kişinin eşsiz olduğunu simgelemektedir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir