Ana Sayfa / Genel / Pırlantalı Nazar Koleksiyonu

Pırlantalı Nazar Koleksiyonu

Safir ve pırlanta taşlı olarak bileklik, kolye gibi farklı modellerle tasarlanan pırlantalı nazar koleksiyonu, pırlantanın ışıltısı ve safirin kendine has görünümü ile özel takıların arasında yer almaktadır. Nazar inancı, halk arasında “göz değmesi” olarak bilinmekte ve bu inanış günümüzde de geçerliliğini korumaktadır. Kökeni 3 bin yıl öncesine dayanan cam sanatıyla birlikte farklı şekillerde tasarlanan nazar boncukları da Anadolu’nun önemli bir figürünü oluşturmaktadır. Pırlantalı nazar koleksiyonları da günümüzde mücevher sektörünün önemli tasarımları arasında bulunmaktadır. Özellikle kolye ve bileklik olarak tasarlanan bu koleksiyonda yer alan parçalar, kadınları süslüyor. Özelikle doğum sonrasında kadına verilen nazar boncuğu şeklinde tasarlanan pırlanta takılar, tüm özel günlerde de değer verilen insana sunulan en özel hediyelerin arasında gelmektedir.

Pırlantalı Nazar Koleksiyonu Göz Kamaştırmaktadır

Pırlantalı Nazar Koleksiyonu2

Nazar boncuğunun insanları kötü bakışlardan koruduğuna inanılmakta, çoğu kültürde de göz figürüne sahip olan tasarımlar, dinsel bir obje olarak kullanılmaktadır. Nazar boncuklarında göz motifi vardır. Gözün, insanın içindeki kötü duyguların çıkış noktası olduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle de pırlantalı nazar koleksiyonu, günümüzde hem şık bir takı, hem de bu inanışın sonucu olması nedeniyle dizayn edilmiştir. Ancak çoğu kadın tarafından ağırlıklı olarak da şık ve ışıltılı görüntüsü ve her tür kıyafetlere kolaylıkla uyum sağlaması nedeniyle tercih edilmektedir. Kolda ya da boyunda taşınan nazar boncuğu figürüne sahip pırlanta takı modelleri, kadının her ortamda son derece şık bir görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır.

Kullanan Kişiye Şans Getirir

Nazar boncuğunun şans getirdiği de söylenmektedir. Pırlantalı nazar koleksiyonu ilgili olarak da bu düşünce geçerliliğini korumaktadır. Pırlanta koleksiyonlar farklı karat ağırlığına sahiptir ve bu nedenle de farklı fiyatlardan satılmaktadır. En ağır karata sahip olan pırlanta en değerli pırlantadır. Ayrıca berrak ve renksiz bir pırlanta da en değerlilerin başında gelmektedir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir