Ana Sayfa / Genel / Renkli Yüzük

Renkli Yüzük

Pırlanta ve safir taşlı tamtur, pırlanta ve zümrüt taşlı Hürrem sultan, pırlanta ve oval mavi topaz taşlı, pırlanta ve oval peridot taşlı, pırlanta ve kalp ametist taşlı yüzük gibi çok sayıda seçenekle tasarlanan renkli yüzük modelleri, kadınların en önemli aksesuarlarının arasında gelmektedir. Pırlanta ile şekillenen bu yüzükler, kadınlara sunulan en değerli hediyelerin başında bulunmaktadır. Farklı büyüklükteki taşlarla tasarlanan yüzükler, yılın her günü ve her ortamda kullanılabilme özelliği taşımaktadır. Renkli yüzükleri satın alırken taşların özelliklerinin bilinmesinde yarar vardır. Zümrüt taşı, parlak yeşil bir renge sahiptir. Zümrüt taşlı renkli yüzüğün mücevher satan adreslerden alınmasında yarar vardır. Safir, koyu kahverengi ile bilinmektedir. Sabit bir renge sahip olmayan safirin en değerlisi, mavi ve berrak renge sahip olandır. Safirler doğal ışık ortamında renk değiştirmektedir.

Renkli Yüzükler Göz Kamaştırıyor Renkli Yüzük2

Yakut ile tasarlanan pırlanta renkli yüzük modelleri, göz kamaştırıcı özelliği sahiptir. Yakut ender bulunan bir taştır. Küçük parçalarının sıkıştırılması sonucu büyük parçalar ortaya çıkarılabilmektedir. Yakutlar yapay olarak da elde edilebilmektedir. Bu tür yakut taşlarının içyapısı incelendiğinde doğal olanında görülmeyen kabarcık ve oyuklara rastlanmaktadır. Doğal olmayan yakutlar ultraviyole ve kızılötesi ışınını yansıtmamaktadır. Renkli yüzükler peridot taşı ile de şekillenmektedir. Şeffaf sarı ve açık yeşil renge sahip olan bu değerli taşın altınımsı sarı ve koyu yeşil renkli olanları daha değerlidir. Rengin tonunu da içinde bulunan demir belirlemektedir. Kahverengi renge sahip olan peridot taşındaki demir oranı daha azdır. Bu taş, zümrüt ailesine bağlıdır ve rengi zümrüde benzemektedir. Bu taş, doğada tek renk olarak bulunabilmektedir.

Hediye İçin Özel Günü Beklemeye Gerek Yok

Renkli yüzük, tüm kıyafetlerle kolaylıkla kombin edilebilmektedir. Özel günlerin en anlamlı hediyeleri arasında bulunan renkli yüzüklerin hediye edilmesi için özel bir günü beklemeye gerek yoktur.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir