Ana Sayfa / Pırlanta / Tamtur Pırlanta

Tamtur Pırlanta

Son senelerde mücevher sektöründe çok sık karşılaştığımız terimlerden bir tanesi tamtur pırlantadır. Peki, nedir tamtur pırlanta?

Klasik alyans modelleri yerini son senelerde etrafı bütünüyle pırlanta taşlar ile kaplı olan pırlanta yüzüklere bıraktı. Bu yüzüklere pırlanta tamtur yüzük veyahut tamtur alyans denilmektedir. Parmağa takılmasının kolay olması için tam tur yüzüklerde bulunmakta olan pırlanta taşlar, küçük karatlı taşlar arasından seçilmektedir. Pırlanta tamtur yüzük modellerinde yer alan taş sayısı, yüzük ölçüsüne bağlı olarak farklık göstermektedir. Yüzük modeline, yüzük ölçüsüne ve taşların yerleşim şekline bağlı olarak 25 ila 30 arasında pırlanta taşına sahiptir. Tamtur yüzüklerin, klasik alyans olan altın alyansların yerini almaya başlamıştır. Tamtur alyans modelleri, değişik büyüklüklerdeki taş alternatifleri ile pırlanta koleksiyonlarında büyük bir yer tutmaktadır. Sirius Pırlanta web sitesinde ışıltılı ve şık bir şekilde tasarlanmış birbirinden güzel tamtur yüzük modellerini bulabilirsiniz.

Tamtur pırlanta ile ilgili bilgi edinirken seçim yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiği de öğrenilmelidir. Alyans olarak kullanılmakta olan bu yüzükler bütün gün süresince parmakta takılı kalmaktadır. Bu sebeple rahatlık ile ilgili iyi bir modelin seçilmesi daha iyi olacaktır. Satın alma işlemi öncesinde taş büyüklüğü ve değişik sayıda taş yer alan yüzük modellerinin incelenmesi gerekir. Hangi yüzük parmağa daha güzel uyuyorsa o seçenek edilmelidir. Şayet satın alma işlemi internet üzerinden yapılacaksa yüzük ölçüsünün tam olarak bildirilmesi ehemmiyetlidir. Ölçünün bilinmesi vaziyetinde alınacak olan yüzük en doğru seçim olacaktır. İnternet üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirilecekse emin pırlanta markaları seçenek edilmelidir. 2008 senesinde beri online mücevher satışı yapan Sirius Pırlanta bu konudaki en emin firmalardan bir tanesidir. Sirius Pırlanta online satış platformunda pırlanta alyans, tamtur yüzük, pırlanta gerdanlık ve daha pek çok farklı mücevheri bulabilirsiniz.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sevdiğiniz Bir Tek Taş ile Mutlu Edin

Son zamanlarda pek çok kadının hayallerini süsleyen pırlanta takılır, yalnızca izdivaç etme önerilerinde değil tüm …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir