Ana Sayfa / Pırlanta / Tek Taş ve Tamtur Pırlantanın Birlikte Kullanımı

Tek Taş ve Tamtur Pırlantanın Birlikte Kullanımı

Tamtur yüzük bir alyans çeşididir. Modern alyans seçmek isteyenler tamtur yüzükleri tercih ediyor. Tek taş yüzük modelleri ise genelde evlilik önerisi için kullanılan lakin kadınların kendilerini ödüllendirmek için de satın aldığı, bunun yanı sıra özel günlerinde vazgeçilmez armağanı olan bir yüzüktür. Tamtur yüzük ile tektaş modelleri bir arada da kullanılabilir. Peki, tek taş ve tamtur yüzükler birlikte nasıl takılır?

Öncelikle tamtur ve tek taş yüzüklerin ikisinin de pırlanta ile yapıldığı bilinmelidir. İkisinin de çok büyük manası vardır. Bu yüzükler evliliğin gerçekleşmesinin öncesinde değişik parmaklara takılmaktadır. Bilhassa tek taş yüzükte alınışına uygun bir şekilde kullanımın da değişmesi söz konusudur. Evlilik önerisi esnasında, nişanda ve kadının tek taş yüzüğü kendisine alması vaziyetinde yüzük değişik parmaklara takılabilmektedir. Ancak bu konuda ehemmiyetli olan konu kişinin kendi istemidir. Genel olarak nikah öncesinde başka bir deyişle nişandan sonra tamtur yüzük ve tektaş sağ elin yüzük parmağına takılır. Her iki yüzüğü de güvenli bir şekilde Sirius Pırlanta’dan satın alabilirsiniz.

Peki, izdivaç ettikten sonra tamtur yüzük ve tektaş birlikte nasıl takılır diye sorulduğunda da genel uygulama iki yüzüğünde sol elin yüzük parmağına takılmasıdır. Dolayısıyla tamtur yüzüğün farklı elde tek taş yüzüğün farklı bir elde olması gibi bir uygulama yoktur. Ancak bu konuda kişinin yeniden kendi özgür istemi söz konusudur. Dilerse yüzükleri farklı parmaklara takabilir. Ancak doğru kullanımı her iki yüzünde aynı parmakta evlilik öncesinde sağ elin, evlilik sonrasında ise sol elin yüzük parmağına takılmasıdır. Ayrı olarak tamtur yüzük de tek taş pırlanta yüzük de ışıltılı bir görünüm ortaya çıkartır. Sirius Pırlanta bu konuda sizlere birbirinden güzel yüzük seçenekleri sunmaktadır. Birbirinden güzel yüzükler arasından en özelini seçerek sevdiğinizi mutlu edebilirsiniz.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sevdiğiniz Bir Tek Taş ile Mutlu Edin

Son zamanlarda pek çok kadının hayallerini süsleyen pırlanta takılır, yalnızca izdivaç etme önerilerinde değil tüm …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir