Ana Sayfa / Genel / Tek Taş

Tek Taş

Tek taş pırlantalar, günümüzde evlilik teklifi, nişan, nikâh, sevgililer günü, anneler günü, doğum günü, evlilik yıldönümü gibi önemli anların en önemli hediyeleri arasında yer almaktadır. Bu anların ömür boyu hazırlanmasını sağlayacak olan bu yüzükler seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Tek taşlar seçilirken öncelikle bütçe belirlenmelidir. Bu, seçim yapılırken geniş fiyat aralığı içinde zaman kaybedilmemesini sağlamaktadır. Ayrıca bütçe ne olursa olsun seçimde pırlanta ve montür ile ilgili karar verilmesi gereklidir. Montür, pırlantanın sabitleneceği yüzüğün kendisidir. Montürle ilgili karar verirken, yüzüğün hediye edilecek kişinin tarzı bilinmelidir. Kullandığı takıların gösterişli ya da fantezi yüzükleri tercih edip etmediği önemlidir. Ayrıca kişinin sade ve minimalist yüzükleri kullanıp kullanmadığına da dikkat edilmelidir. Bu bilgiler bilindiğinde seçilecek montürün nasıl olacağı ile ilgili kesin bir karar verilebilmesi mümkündür.

Tek Taş Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

tek taş2

Kimi kadınların tek taş yüzük tercihleri, gösterişlidir. Yani takıların kendini belli etmesi önemlidir. Bu yönde tercihi olan kişilere kenarları taşlarla bezenmiş bir yüzük hediye etmek doğru bir davranıştı. Gösterişli bir takı kullanmayan kadınlara ise tektaşı öne çıkaran sade bir tasarıma sahip olan montür tercih edilmelidir. Kadının tercihlerinin öğrenilebilmesi için yakın arkadaşları ya da akrabalarından bilgi almak mümkündür. Ancak bunu yaparken de kişilerin ağızlarının sıkı olup olmadığına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde hediyenin sürpriz olması mümkün değildir. Tektaş hediye edilecek kişi mücevhere alışkın değilse, o zaman da sıvama montür yani yüzüğün içine gömülen ve koruma derecesi en yüksek olan montür çeşidi tercih edilebilmektedir. Hediye sürpriz değilse birlikte karar verilmesi en doğrusudur.

Yüzük Ölçüsü Bilinmelidir

Tek taş hediye edilecek kişinin yüzük ölçüsünün de bilinmesinde yarar vardır. Yüzük ölçüsünün de mücevher satıcılarındaki kataloglardan öğrenilebilmesi mümkündür.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir