Ana Sayfa / Pırlanta / Tektaş Küpeler

Tektaş Küpeler

Tektaş denildiğinde herkesin aklına ilk tek taş yüzük modelleri geliyor. Ancak tektaş küpeler de kadınlar tarafından çok beğeniliyor. Çünkü ihtişamlı görüntüsü ile bu küpeler her stile çok güzel uyuyor. Özellikle zarif elbiselerin en iyi tamamlayıcısıdır. Son yıllarda tek taş küpe modelleri en fazla beğenilen ve tercih edilen mücevherlerden bir tanesidir. Peki, güzel bir pırlanta küpe alırken nelere dikkat etmeniz gerekmektedir?

İlk olarak alınacak olan küpenin günlük kullanım için mi yoksa uzun ömürlü kullanmak için mi alındığına karar verilmelidir. Karat ve ayar değerine bağlı alacağınız küpenin fiyatında önemli değişikler görülebilir. Bunu göz önünde bulundurun ve bütçenize uygun bir seçimde bulunun.

Doğru karatın seçilmesi son derece önemlidir. Pırlanta ağırlığını gösteren bu birime göre yaklaşık olarak 0,50 karat 100 miligramdır. Kulak memenizde aşırı hassaslık varsa ya da rahatsızlık hissedeceğinizi düşünüyorsanız düşük karat ağırlığına sahip olan küpeleri tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Karar vermeden önce farklı tarzlardaki küpeleri incelemeli, kesim ve berraklığını karşılaştırmalısınız. Yuvarlak kesim en fazla karşılaşılan ve tercih edilen pırlanta kesim şeklidir. Ayrıca bunun dışında damla, prenses, oval, yastık ya da kalp diğer seçenekler arasından en iyi seçimi yapabilirsiniz. Kullanış açısından iyi ve daha gösterişli bir model tercih etmek istiyorsanız, çerçevesinde ya da metal kısmında da pırlanta olan bir modeli tercih edebilirsiniz.

Mücevher takmayı seviyor ve çoğunlukla farklı mücevherleri aynı anda takmayı seviyorsanız set tercih edebilirsiniz. Aynı özellikleri taşıyan pırlanta kolye, küpe ve tek taş yüzük modelleri arasından seçim yaparak iyi bir kombin yakalayabilirsiniz.

Sirius Pırlanta web sitesinde en güzel mücevherler sizi bekliyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sevdiğiniz Bir Tek Taş ile Mutlu Edin

Son zamanlarda pek çok kadının hayallerini süsleyen pırlanta takılır, yalnızca izdivaç etme önerilerinde değil tüm …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir