Ana Sayfa / Pırlanta / Tektaş Pırlanta Nasıl Hazırlanır?

Tektaş Pırlanta Nasıl Hazırlanır?

 

Tek taş yüzük modelleri, tüm kadınların hayallerini süsleyen en güzel mücevherlerdendir. Peki, bu güzel mücevherler nasıl hazırlanır biliyor musunuz?

Tektaş yüzüklerin hazırlanması, titizlik ve büyük bir ustalık gerektirmektedir. Yüzüğü tasarlayan kişi, parmağa takılacak olun bölümü olan halkayı oluşturmak için gerekli olan madeni çok yüksek sıcaklıkta eritir ve ardından soğuması için bir kalıba döker ver bırakır. Eritilen ve sonrasında soğutulan metal kalıptan çıkartıldıktan sonra bir süre bekletilir ve daha sonra ateş ile yumuşatılır. Yumuşatma işleminin sona etmesinin ardından pense yardımı ile parmağa takılacak olan yuvarlak haline getirilir. Yuvarlanan metal uçlarından birleşmesinden sonra kaynak ile sabitlenir ve sonrasında tekrar soğumaya bırakılır. Bu sıra pırlantanın yakılacak olduğu kısım hazırlanır. Bu parça da eritilir ve gerekli işlemler yapılarak hazır hale getirilir. Bu kısım yüzüğün çok küçük bir bölümüdür ve bu sebeple yapılacak olan işlemlerde çok dikkatli olunması gerekir.

Yüzük montürünün hazırlama sürecinin tamamlanmasının ardından tektaş pırlanta montür üzerine monte edilir. Bu işlemde pırlanta kaynak ile yüzüğe monte edilmektedir. Yavaş yavaş şeklini almaya başlayan yüzük tekrar soğumaya bırakılır. Soğutma işleminin yapılmasının ardından halka malafaya getirilen yüzük, istenilen parmak ölçüsüne göre ayarlanır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra yüzük bu kez üzerindeki pürüzlerden kurtulmak için cilalanır. Cilalama işlemi sonrasında göz kamaştırıcı güzellikteki pırlanta yüzüğe monte edilir. Çok önemli ince işçilik gerektiren bu işlemde pırlantaya zarar verilmeden taş yüzüğe takıl ve sabitlenir. Sabitleme işleminin de bitmesi ile yüzük parlatılır ve hazır hale gelir. Hazır hale gelen yüzük Sirius Pırlanta online satış platformunda sergilenir ve onu alacak şanlı kişiyi bekler.

Sirius Pırlanta’nın eşsiz güzellikteki bestas pirlanta, pırlanta alyans ve pırlanta kolye modellerini görmek için hemen siteyi ziyaret edin.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir