Ana Sayfa / Genel / Tektaş Yüzük

Tektaş Yüzük

Tektaş yüzük, kadınların parmaklarını süsleyen, hediye etmek için özel bir günün beklenmesine gerek olmayan en değerli aksesuarlar arasındadır. Tektaş yüzükler özellikle evlilik tekliflerinin vazgeçilmez hediyesi olurken, doğum günlerinde, evlilik yıldönümlerinde, sevgililer gününde, bebeklerin dünyaya gelmesinde kadınlara sunulan özel hediyelerin başında gelmektedir. Pırlanta tektaş yüzükler, dünyanın hemen her ülkesinde evlilik tekliflerinin sembolü olmuştur. Tektaş yüzüklerde ilk sırayı pırlanta ile taçlandırılmış modeller gelmektedir. Ancak zirkon adı verilen ve çok değerli olmayan taşın da kullanıldığı tektaş yüzükler bulunmaktadır. Uygun fiyatlı bir tektaş arayanların zirkon tektaşları tercih edebilmektedir. Ancak küçük bir pırlantanın yer aldığı tektaş yüzüğü de uygun bir fiyata almak mümkündür. Özellikle özel günler için yapılan indirim kampanyaları da takip edilerek uygun fiyatlı bir tektaş alınması mümkündür.

Işıltılı Tektaş Yüzük Modelleri Değerlidir

Tektaş Yüzük2

Pırlanta tektaş yüzükler, klasik olarak tasarlanabildiği gibi yan kolları taşlı olarak da tasarlanabilmektedir. Merkezde bulunan pırlantanın aşağı inen kollarında bulunan ufak pırlantalar, şık bir görünüme sahiptir. Ancak tektaş yüzük modellerinden vazgeçilemeyecekse pırlantanın kalitesine dikkat edilmelidir. Tektaş pırlanta yüzük satın alınırken taşın türüne dikkat edilmelidir. Özellikle taşın karatından rengine ve berraklığına kadar tüm faktörlerin incelenmesi önemlidir. Karat ağırlığı fazla olan pırlantanın değeri yüksektir. Aynı şekilde ışığı iyi yansıtan bir pırlanta da değerlidir. Kaliteli kesime sahip olan pırlantanın ışıltısı çok daha fazla olmaktadır ve pırlantanın fiyatı, ışıltısı ile doğru orantılı olarak yükselmektedir.

Berrak Ve Renksiz Pırlanta Nadir Bulunur

Tektaş yüzük fiyatları, üzerindeki pırlantanın berraklığı ve rengine göre de değişkenlik göstermektedir. Renksiz ve berrak bir pırlanta, nadir bulunduğu için çok daha fazla değerlidir. Berrak pırlantanın içindeki izler büyüteçle bile fark edilmemektedir. Ayrıca iyi kesilen, çiziklerin bulunmadığı bir pırlantanın maddi değeri değerinin, kesim kalitesi düşük olan bir pırlantadan daha yüksek olduğu bilinmelidir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir