Ana Sayfa / Genel / Tektaş

Tektaş

Tektaş, özellikle yüzük olarak sıklıkla tercih edilen pırlanta takılar arasındadır. Tektaşlı pırlanta yüzükler, evlilik tekliflerinin vazgeçilmez hediyeleri arasındadır. Hediye edilen tektaşın, sevilen kadının tek olduğunu, pırlantadan tasarlandığı için de sevgi ve sadakatin sonsuza dek süreceğini sembolize etmektedir. Bu yüzüklerin uzmanlık alanı pırlanta olan mücevher markalarından alınması avantajlıdır. Kurumsal kimliğe sahip mücevher markaları garantili ürün satışı yapmaktadır. Ayrıca alışveriş sırasında profesyonel yardım almak da mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra farklı model ve fiyat aralığındaki tektaşları bir arada görmek mümkündür. Bu nedenle tüm pırlanta modellerinin alanında uzman olan mücevher satış noktalarından satın alınması tavsiye edilmektedir. Pırlanta tektaşın fiyatını belirleyen bazı faktörler vardır. Özellikle rengi, kesimi, karat ağırlığı ve berraklık derecesi, fiyatı belirleyen en önemli unsurdur.

Tektaş Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

tektaş2

Tektaş alırken öncelikle taşın büyüklüğünün yanı sıra bütçeye karar verilmesi gereklidir. Dikkat çekici bir pırlanta taş bulunan bir ürün alınacaksa ve bütçe yeterli değilse, içinde bulunan ve çıplak gözle görülmesi mümkün olmayan bir taşın tercih edilmesi mümkündür. Böyle bir taşla tasarlanan takının uygun fiyata satın alınması söz konusu olmaktadır. Tektaşlı bir yüzük alınacaksa montüre de dikkat edilmelidir. Taşın üzerine oturduğu montürün tasarımı önemlidir. Doğru bir montürün taşı daha büyük göstermesi mümkündür. Yanlış bir seçim ise taşı olduğundan daha küçük göstermektedir. Yanlış bir montürde alınan pırlanta taşın kendini göstermeyeceği bilinmelidir. Ayrıca tektaşı tutan tırnakların da çok kalın ya da çok ince olmamasına, tırnakların taş ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

Aşkın Sembolü

Tektaş yüzük, doğadaki en sert taşlardan biri olan elmastan imal edilmektedir. Bu yüzük modellerinin üzerinde yalnızca tek bir pırlanta taş bulunmaktadır. Ayrıca pırlantalar eşsizdir. Dolayısı ile pırlantanın hediye edildiği kişi de eşsizdir. Aşkın sembolü olan ve evlilik tekliflerinde müstakbel geline sunulan bu yüzükler, atılan en güzel adımın da göstergesidir. Bu nedenle seçiminde özen gösterilmelidir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir