Topaz

Topaz taşı, doğada kendiliğinden bulunan en değerli taşların arasındadır ve özellikle bayanlara özel takılar tasarlanmakta, böylece ışıl ışıl bir görüntüye sahip olunmasını sağlamaktadır. Topazla yüzük, kolye ve küpe gibi birbirinden şık takılar hayat bulmaktadır. Topazın yapısı silikat minerallerinden oluşmaktadır ve son derece değerli bir taştır. Isıya da dayanıklı olan bu taş genel olarak şeffaf renge sahiptir ve bu nedenle de elmasla karıştırılmaktadır. Şeffaf rengin yanı sıra gri, sarı, pembe, kırmızı, kahverengi ya da mavi renklerle te bulunabilen topazın rengi, güneş ışığına göre değişebilmektedir. Mavi renkli topazların bulunması çok enderdir ve bu nedenle de çok değerlidir. Mavi taşlar ikizler, yengeç, aslan, başak, oğlak,  ve yay gibi burçların ortak taşı olarak kabul edilmiştir. Topazın, bu burç grubunda olan kişilere iyi geldiği belirtilmektedir.

Topaz Taşının Görüntüsü Güzeldir

Topaz2

Mavi topaz taşı, güzel bir görüntüye sahiptir ve bu nedene tercih sıralamasında birinci olmaktadır. Sayısız takıların tasarlandığı mavi renkli topazların ruhsal ve fiziki sorunları ortadan kaldırdığı söylenmektedir. Parlak bir taş olan mavi topazın farklı şekillerde tasarlanmasıyla kadınların vazgeçemeyeceği takılar üretilmektedir. Mavi topazın göz hastalıklarına ve veba gibi ölümcül hastalıklara iyi geldiği söylenmekte, kan dolaşımını düzenlediği belirtilmektedir. Uyku sorunu olanların bu taşla rahatladığı ifade edilmektedir. Bereket getirdiğine inanılan topazın stresten uzaklaşmayı sağladığı da vurgulanmaktadır. Bu değerli taş, aşk taşı olarak da nitelendirilmektedir.

Tüm Kıyafetlerle Kullanılabilir

Topaz taşı ile şekillenen aksesuarlar, her tür kıyafetle kullanılabilme özelliğine sahiptir. Gerçek topazla tasarlanan takılar ise mücevher satıcılarında bulunmaktadır. Çünkü bu takılar mücevherdir. Markalı takılar arasında da sahte taşla tasarlanan bir takının bulunması da imkansızdır. Mücevher markalarının online satış sitelerinden topazla tasarlanan her tür takının güvenli bir şekilde satın alınması mümkündür.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünya Tarihinde Değerli Taşlar

İnsanlar tarih boyunca, zarif ve değerli taşlara çok büyük önem vermiştir. Hem maddi değeri hem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir