Ana Sayfa / Genel / Tria Yüzük

Tria Yüzük

Tria yüzük, büyük anlam ifade etmektedir. Bu yüzüğün anlamı, “dün, bugün ve yarın seninle”dir. Özel insana alınabilecek en güzel hediyelerden biridir. Üç taşlı olan bu yüzükler, farklı karat ağırlığındaki pırlantalardan dizayn edilmektedir. Bir dönem açılıp kapanabilen tria yüzükler dikkat çekmiştir. Bu yüzükler, tektaş olarak da kullanılabilmektedir. Bu yüzükler yeniden ön plana çıkmıştır. Özel tasarımlara sahip olan bu yüzüklerde çok farklı modeller bulunmaktadır. 3 taş pırlantaların bulunduğu bu yüzüklerde ortasında tektaş pırlanta, yanlarında ise zümrüt, yakut ve diğer değerli taşlarla tasarlanmış modeller de bulunmaktadır. Bu yüzüklerin üzerindeki pırlanta kesiminin haricinde oval, prenses ve diğer farklı kesim işlemleri ile şekillendirilmiş elmasların da kullanılması mümkündür.

Tria Yüzük2

Tria Yüzükler Nişan Yüzüğü Olarak Kullanılabilir

Tria yüzük modellerinde son zamanlarda en popüler olanı, ortada yer alan pırlantanın kenardaki iki taştan daha büyük olandır. Bunun yanı sıra tamamen aynı büyüklükte taşların kullanıldığı yüzükler de revaçtadır. 3 taşlı modeller, yalnızca yüzüklerde değil, diğer takılarda da kullanılabilmektedir. Bu yüzükler özellikle yıldönümlerinde çok fazla rağbet görmektedir. Nişan yüzüğü olarak da kullanılabilen bu yüzüklerde özellikle ortadaki taşın büyük olduğu modeller tercih edilmektedir. Günlük kullanıma da uygun olan bu modeller tektaş yüzükle aynı anlamı ifade etmektedir. Tamamı pırlanta ya da ortadaki taş pırlanta diğerleri farklı değerli taşlarla bezenmiş olan yüzükler satın alınırken mutlaka sertifikası istenmelidir.

Fiyatı Kesim Kalitesine Göre Değişir

Tria yüzük alırken pırlantanın ve diğer taşların gerçek olup olmadığının soruşturulması gereklidir. Bunun için güvenilir noktalardan satın alınması tavsiye edilmektedir. Bu yüzüklerin fiyatları da pırlantanın kesim şekline göre değişmektedir. Kaliteli kesime sahip olan pırlantanın bulunduğu yüzüğün fiyatı, kesim kalitesi daha düşük olan yüzükten daha yüksek fiyata satılmaktadır. Ayrıca her büyük pırlantanın da çok değerli olduğu düşünülmemelidir.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz Yüzükleri

  Söz yüzükleri, aşık olunan kişi ile olan birlikteliğin evlilik kararı alınmasının hemen peşinden ananelere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir